2019.07.25 13:30

Baigė individualų pasirodymą: prasčiau nei atrankoje plaukęs Danas Rapšys nepateko į finalą

kiti rezultatai
LRT.lt2019.07.25 13:30

Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate ketvirtadienį Danas Rapšys varžėsi 200 m nugara rungties pusfinalyje. Į šią rungtį kaip į treniruotę žiūrintis lietuvis nepademonstravo pakankamo rezultato, kad patektų į finalą.

D. Rapšys distanciją įveikė per 1 min 58,29 sek. ir antrajame pusfinalyje liko paskutinis iš 8 sportininkų.

Plaukimą laimėjo pirmajame pusfinalyje triumfavęs 1:55,48 min. laiką užfiksavęs rusas Jevgenijus Rylovas. Antras liko amerikietis Ryanas Murphy (1:56,25).

Lietuvis pusfinalyje distanciją įveikė per 1:58,04 min. Šis rezultatas leido jam užimti 14-ąją vietą bendroje įskaitoje ir buvo geriausias jo sezono pasiekimas. Danas plaukė 0,54 sek. lėčiau nei Tokijo olimpinis A normatyvas.

Pats lietuvis po rytinėje dalyje vykusių atrankų portalui LRT.lt sakė, jog į finalą patekti nesitiki.

„Man ta rungtis tokia – kad tik išplaukti. Kadangi nebesitreniruoju nugara, tai aš neįsivaizduoju, kaip čia plaukti, kaip pradėti. Bandau plaukti ir laikyti, bandau techniką paimti iš laisvo stiliaus“, – pasakojo D. Rapšys

Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas į pusfinalį šioje rungtyje nepateko.

Paskutinę čempionato dieną D. Rapšys dar varžysis 4x100 m estafetės rungtyje. Estafetę sudarys: D. Rapšys (nugara), A. Šidlauskas (krūtine), Deividas Margevičius (peteliške) ir Simonas Bilis (laisvu stiliumi).

Atnaujinta 16:02 val. Moterų 4x200 estafetės laisvu stiliumi pasaulio rekordą pagerino ir auksą nuskynė Australijos atstovės. Jos distanciją įveikė per 7:41,50. Antroje vietoje – JAV plaukikės. Jos pagerino Amerikos žemyno rekordą – 7:41,87. Trečios liko kanadietės – 7:44,35.

JAV komandoje sirgdama plaukė Katie Ledecky, taip pat varžėsi prieš kiek daugiau nei valandą 100 m laisvu stiliumi pusfinalyje plaukusi Simone Manuel.

Atnaujinta 15:35 val. Moterų 200 m krūtine rungties pusfinalyje triumfavo rusė ir buvusi Rūtos Meilutytės varžovė Julija Jefimova. Ji distanciją įveikė per 2:21,20 min. Antroje vietoje – Pietų Afrikos atstovė Tatjanas Shoenmaker, užfiksavusi Afrikos žemyno rekordą – 2:21,79.

Atnaujinta 15:14 val. Vyrų 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje čempiono titulą iškovojo Daiya Seto. Japonas užfiksavo 1:56,14 min. rezultatą. Iki sidabro medalio nuplaukė šveicaras Jeremy Desplanchesas, atstumą įveikęs per 1:56,56. Trečias liko amerikietis Chase`as Kaliszas – 1:56,78 min.

Atnaujinta 15:00 val. Vyrų 200 m krūtine rungties pusfinalyje iš pradžių krito čempionato rekordas, o netrukus – buvo pakartotas pasaulio rekordas. Pirmąją vietą užėmė australas Matthew Wilsonas, distanciją įveikęs per 2:06,67 sek. Jis pakartojo japono Ippe Watanabe priklausiusį 2017-aisiais pasiektą pasaulio rekordą. Antras buvo prieš tai čempionato rekordą pagerinęs rusas Antonas Čupkovas. Jo laikas – 2:06,83 min.

Atnaujinta 14:55 val.
Po triumfo 200 m krūtine rungtyje B. Kapaš nesulaikė džiaugsmo ašarų. Paprašyta pasidalinti mintimis, vengrė LRT.lt papasakojo apie savo planą ir ją įkvėpusį tautietį.

„Žinojau kad turiu būti kuo arčiau ties 100 m riba. Manau, kad padariau viską. Turėjau savo planą, mačiau varžoves, tačiau stengiausi vykdyti, ką buvau užsibrėžusi.

Mačiau Kristofo Milako pasaulio rekordą (jo 200 m peteliške laikas 1:57,73 – LRT.lt past.) ir tai mane tikrai įkvėpė. Pagalvojau, kad ir aš galiu iškovoti medalį“, – pasakojo plaukikė.

Paklausta, kokios buvo emocijos palietus sienelę ir ant podiumo, B. Kapaš nebegalėjo ištarti žodžio, ašaros dar labiau byrėjo.

Atnaujinta 14:44 val. Moterų 50 m plaukimo nugara rungtyje įvyko sensaciją – auksą iškovojo amerikietė Olivia Smoliga. Ji distanciją įveikė per 27,33 sek. Antroje vietoje liko brazilė Etiene Medeiros, užfiksavusi 27,44 sek. laiką. Bronzos medalį gaus 16-metė Rusijos atstovė – Daria Vaskina. Jos laikas – 27,51 sek.

Atnaujinta 14:30 val. Vyrų 100 m laisvuoju stiliumi pasaulio čempionu tapo amerikietis Calebas Dresselas. 7 aukso medalius 2017-ųjų čempionate iškovojęs plaukikas distanciją įveikė per 46,96 sek. ir buvo per 0,05 sek. nuo pasaulio rekordo. Sidabro medalį gaus australas Kyle`as Chalmersas, nuplaukęs 100 m per 47,08 sek. Ant žemiausio apdovanojimų pakylos laiptelio lips rusasVladislavas Grinevas (47,82).

Atnaujinta 14:22 val. Moterų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje staigmenų neužfiksuota. Abi favoritės – švedė Sarah Sjostrom ir amerikietė Simone Manuel – pateko į finalą. Pirmoji distanciją įveikė per 52,43 sek., o antroji – per 53,31. Švedė triumfavo savo pirmajame pusfinalyje, o amerikietė antrajame buvo trečia. Antrajį plaukimą laimėjo australė Emma McKeon, distanciją įveikusi per 52,77 sek.

Atnaujinta 14:12 val. 200 m krūtine rungtyje aukso medalį po fantastiško finalo plaukimo netikėtai iškovojo vengrė Boglarka Kapaš. Ji distanciją įveikė per 2 min. 6,78 sek. Antrą vietą užėmė užėmė amerikietė Hali Flickinger (2:06,95), bronza tenkinosi jos tautietė Katie Drabot (2:07,04). Vengrės triumfas – tikra staigmena plaukimo pasaulyje. Favorite laikoma buvo K. Drabot.