Naujienų srautas

Sportas2019.07.25 11:29

Grėsmė protestuojantiems plaukikams – nelipę ant apdovanojimų pakylos liks be medalio

atnaujinta 12.07
LRT.lt 2019.07.25 11:29

Tarptautinė plaukimo federacija (FINA) po nesklandumų pasaulio čempionate siekia išvengti daugiau skandalų. Nuo šiol plaukikai, užėmę prizinę vietą, tačiau nelipę ant apdovanojimų pakylos, neteks medalio.

Australas Mackas Hortonas ir britas Duncanas Scottas atsisakė tą daryti, nes nenorėjo pripažinti kinų plaukimo žvaigždės Sun Yango aukso medalių. Minėti atletai nesifotografavo su čempionu ir nepanoro jam spausti rankos.

Taip jie protestavo dėl kino dopingo vartojimo.

FINA išsiuntė abiem sportininkams laiškus su perspėjimu, tačiau ketvirtadienį nusprendė imtis ir papildomų priemonių – iš taip protestuojančių plaukikų bus atimti medaliai.

Britų plaukimo superžvaigždė Adamas Peaty teigė, jog tokie draudimai jam ir kitiems sporto šakos atstovams nieko nereiškia.

„Atletams priklauso žodžio laisvė. Kai mes matome, kad kažkas rungiasi nesąžiningai, ar neturėtume išsakyti savo nuomonės?“, – klausimą uždavė plaukimo krūtine asas.

Taip pat FINA nurodo, jog sportininkai ir plaukimo federacijos nariai turi rodyti pagarbą kitiems atletams ir neturi teisės jų kritikuoti ar išvis nepasirodyti spaudos konferencijoje.

Kritika pačiai FINA taip pat nebus toleruojama. Federacija, jos pačios teigimu, yra pasiruošusi imtis veiksmų, kad jos reputacija nebūtų teršiama.

S. Yangas triumfavo 200 ir 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje. Pirmojoje D. Scottas tenkinosi bronza, antrojoje – M. Hortonas iškovojo sidabrą.

Danas Rapšys buvo diskvalifikuotas 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje dėl sujudėjimo prieš startą.

LRT.lt primena, jog S. Yangas medalių gali ir netekti – rudenį jis bus svarstomas dėl ginčo su dopingo kontrolieriais ir tyčia sudaužyto kraujo mėginio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi