Naujienų srautas

Sportas2019.07.25 06:43

Taisyklės negailestingos net olimpiniams čempionams – Lilly King diskvalifikuota

papildyta 8.02

Pasaulio plaukimo čempionate Pietų Korėjoje – dar viena skandalinga diskvalifikacija. Olimpinė čempionė amerikietė Lilly King už neleistiną apsisukimą buvo diskvalifikuota 200 metrų krūtine rungtyje, nors savo atrankos plaukime finišavo pirma.

Rio olimpinėse žaidynėse 100 metrų krūtine rungtyje triumfavusi L. King šiame pasaulio čempionate jau laimėjo tą pačią 100 metrų rungtį, o trečiadienio vakarą su estafetės komanda džiaugėsi sidabru 4 po 100 mišrios estafetės varžybose.

Tačiau ketvirtadienis L. King prasidėjo itin nesėkmingai – 200 m krūtine atrankoje ji buvo diskvalifikuota iškart po finišo. Šioje rungtyje į čempionatą ji atvyko su trečiu geriausiu laiku plaukimo istorijoje.

Vis dėlto iškart po finišo plaukikė ekrane pamatė tris raides – DSQ. Išlipusi iš baseino amerikietė nuėjo tiesiai prie teisėjų, tačiau šie jai nieko neaiškino.

„Nežinau, kodėl. Jie man nieko nepasakė“, – teigė L. King.

Netrukus paaiškėjo, kad amerikietė pirmajame posūkyje pažeidė taisykles. Plaukime krūtine sportininkės privalo prieš apsisukdamos paliesti sienelę su abiem rankomis. Nors geros kokybės vaizdo įrašų nėra, matome, kad plaukikė sienelę palietė, tačiau labai greit atitraukė kairiąją ranką. Iš „Twitter“ pasklidusių vaizdo įrašų negalima tiksliai pasakyti – jie sienelę palietė abiem rankomis ar tik viena.

JAV plaukimo komanda, žinoma, pateikė FINA`i oficialų protestą ir vis dar laukia sprendimo.

Atrankoje nugalėjo kanadietė Sydney Pickrem (2:24,53), aplenkusi PAR atstoves Tatjaną Schoenmaker (2:24,66) bei Kaylene Corbett (2:24,83). Rusė Julija Jefimova atrankoje užėmė 5 vietą.

Po plaukikės diskvalifikacijos JAV plaukimo federacijos atstovai pateikė apeliaciją, kuri iškart buvo atmesta tarptautinės pasaulio plaukimo organizacijos FINA. Amerikiečiai, kaip ir Lietuvos plaukimo federacijos atstovai Dano Rapšio atveju, žengė ir kitus žingsnius – apeliavo į aukščiausiąjį plaukimo organizacijos valdybos organą – FINA valdybą.

Susirinkę FINA vadovai svarstys L. King atvejį ir pateiks savo sprendimą jau kiek vėliau šiandien dieną. Jeigu amerikiečių apeliacija būtų patenkinta, L. King turėtų startuoti rungties finale šiandien vyksiančioje vakarinėje plaukimo sesijoje (nuo 14 val. Lietuvos laiku).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi