2019.07.25 06:15

Titeniui su Šidlausku iki olimpinių normatyvų pritrūko akimirkos, Rapšys – pusfinalyje

Paulius Cubera, LRT.lt iš Pietų Korėjos2019.07.25 06:15

Ketvirtadienį ryte Gvangdžou pasaulio čempionate į baseiną šoko keturi Lietuvos plaukikai. Geriausiai sekėsi Danui Rapšiui, kuris pateko į 200 metrų nugara rungties pusfinalį. Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas buvo per akimirką nuo olimpinių žaidynių normatyvo, tačiau pasitraukė iš tolimesnės kovos dėl medalių.

200 m nugara

Giedrius Titenis pirmasis iš lietuvių ryte šoko į baseiną ir varžėsi 200 metrų nugara atrankos varžybose, kur savo plaukime pasidalijo 6-7 vietomis su Šveicarijai atstovaujančiu Romano Mityukovu.

D. Rapšio atrankos laikas – 1:58,04 min. – leido jam užimti 14-ąją vietą bendroje įskaitoje ir patekti į vakare vyksiantį pusfinalį. Danas plaukė 0,54 sek. lėčiau nei Tokijo olimpinis A normatyvas, tačiau šį laiką dar galės pamėginti pakoreguoti pusfinalyje.

Tiesa, po plaukimo atletas pripažino, kad nugara plaukti tiesiog nebemoka.

„Man ta rungtis tokia – kad tik išplaukti. Kadangi nebesitreniruoju nugara, tai aš neįsivaizduoju, kaip čia plaukti, kaip pradėti. Bandau plaukti ir laikyti, bandau techniką paimti iš laisvo stiliaus. Šiaip, rezultatas kaip rytui neblogas, o kaip bus vakare – nežinau. Dėsiu pastangas rezultatą pagerinti, o ar pateksiu į finalą – nežinau, tokių tikslų nekeliu“, – patekęs į pusfinalį LRT.lt sakė D. Rapšys.

Atrankoje geriausiai pasirodė amerikietis Ryanas Murphy, finišavęs per 1:56,61 min. Antras liko rusas Jevgenijus Rylovas (1:56,76), trečias – britas Luke`as Greenbankas (1:56,83).

Lietuvos laiku nuo 14 val. prasidėsiančioje tiesioginėje vakarinės programos transliacijoje D. Rapšį pusfinalyje išvysime apie 15:35 val.

200 m krūtine

Nesėkmingai vyrų 200 metrų krūtine atranka baigėsi viename atrankos plaukime startavusiems Giedriui Titeniui ir Andriui Šidlauskui – abu lietuviai buvo labai arti pusfinalio ir olimpinių kelialapių, tačiau jiems šiek tiek pritrūko.

Vienas šalia kito penktajame atrankos plaukime startavę G. Titenis ir A. Šidlauskas atitinkamai užėmė 5-ąją ir 7-ąją vietas su laikais 2:10,65 min. ir 2:10,77 min. Tuo tarpu olimpinis A normatyvas šioje rungtyje yra 2:10,35 min.

Bendroje įskaitoje G. Titenis liko 18-as, o A. Šidlauskas – 20-as. Išlipęs iš baseino Giedrius teigė esąs be galo pavargęs ir net trumpam prigulė užkulisiuose: „Žiauriai pavargau“.

„Pritrūko truputį. Buvo labai sunkus plaukimas, bet labai padėjo jaunuolis (A. Šidlauskas – aut. pats.) Mėginome nepasiduoti, laukia pasaulio taurė kitą savaitgalį, bus laiko dar pasitreniruoti“, – sakė G. Titenis.

„Buvau truputį pavargęs po ankstesnių rungčių, žinoma, esu nusiminęs, kad nepavyko pasiekti pusfinalio ir pritrūko iki normatyvo. Bet pats plaukimas nebuvo prastas“, – sakė A. Šidlauskas.

Abu plaukikai bei D. Rapšys ir Tadas Duškinas po pasaulio čempionato Pietų Korėjoje dar neskris namo. Jų laukia pasaulio taurės etapai Japonijoje (rugpjūčio 2–4 d.), Kinijoje (rugpjūčio 8–10 d.) ir Singapūre (rugpjūčio 15–17 d.). Jose bus toliau medžiojami olimpiniai normatyvai Tokijo žaidynėms.

200 m krūtine varžybose startavo ir Kotryna Teterevkova, kuri antrajame atrankos plaukime finišavo per 2:29,93 min., ir buvo tolokai nuo savo geriausio laiko (2:26,97) bei olimpinio normatyvo (2:25,52). Tiesa, bendroje įskaitoje Kotrynai trūko nedaug iki pusfinalio – ji užėmė 22 vietą.

„Plaukimas nebuvo blogas, nors laikas nėra pats geriausias, tačiau šiuo metu galiu tiek. Padariau viską, ką galėjau“, – po finišo LRT.lt sakė K. Teterevkova.

Atrankoje nugalėjo kanadietė Sydney Pickrem (2:24,53), aplenkusi PAR atstoves Tatjaną Schoenmaker (2:24,66) bei Kaylene Corbett (2:24,83).

Rusė Julija Jefimova atrankoje užėmė 5 vietą, o amerikietė Lilly King, kuri čia jau laimėjo du aukso medalius buvo diskvalifikuota po finišo.