Naujienų srautas

Sportas2019.07.24 20:37

Tokijo olimpinių žaidynių medalių sudėtyje – medžiagos iš perdirbtų mobiliųjų telefonų

LRT.lt 2019.07.24 20:37

Likus lygiai metams iki Tokijo olimpinių žaidynių oficialiame renginyje Tokijuje pristatyti geriausiems atletams atiteksiantys žaidynių medaliai, kurie pirmą kartą varžybų istorijoje bus pagaminti iš perdirbtų elektroninių prietaisų, skelbiama BBC.

Medaliams, kurių dizainas, anot žaidynių organizatorių, primena nuglūdintus akmenis, pagaminti buvo panaudoti naudoti mobilūs telefonai.

Rezultatas – iš per dvejus metus surinktų 6,2 milijono prietaisų buvo išgauta 32 kilogramai aukso. Specialiai medalių gamybai medžiagų perdirbimo procese išgauta ir 3,5 tonos sidabro ir 2,2 tonos bronzos.

Jau anksčiau buvo skelbta, jog Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių medalių sudėtyje buvo 30 proc. perdirbtų medžiagų. Tiesa, šis procentas kitų metų žaidynių medaliuose yra ženkliai didesnis.

Tokijo žaidynių priekinėje medalių pusėje tradiciškai bus vaizduojama pergalės deivė Nikė. Nuo 1972 m. olimpinių žaidynių Miunchene medalio reverso dizainu rūpinasi žaidynes organizuojančios valstybės atstovai.

Organizatorių teigimu: „Medalių dizainas simbolizuoja žmonių įvairovę ir reprezentuoja pasaulį, kuriame žmonės, kurie sportuoja ir sunkiai dirba, yra gerbiami“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi