2019.07.24 13:53

Pasaulio plaukimo čempionato ketvirtoji diena: solidūs italų pasirodymai ir vengrų vunderkindo pasaulio rekordas

LRT.lt 2019.07.24 13:53

Pietų Korėjoje toliau tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas, o ketvirtąją turnyro dieną buvo išdalinti dar 5 medalių komplektai. Du aukso apdovanojimus dar vakaro pradžioje nuraškė italų plaukikai, o renginio vinimi tapo devyniolikmečio vengro pagerintas daugiau nei dešimtmetį išsilaikęs legendinio Michaelo Phelpso pasaulio rekordas.

Pačioje vakaro pradžioje daug dėmesio sulaukė skandalingasis kinų plaukikas Sun Yangas, šį kartą varžęsis 800 metrų laisvu stiliumi rungtyje. Du aukso medalius Pietų Korėjoje jau iškovojęs atletas savo apdovanojimų kolekcijos nepapildė ir liko vos šeštas.

Tuo tarpu triumfavo įspūdingą tempą pademonstravęs italas Gregorio Paltrinieri, tuo pačiu užfiksavęs ir naują Europos rekordą (7 min. 39,27 sek.).

Po pergalės italas sunkiai rinko žodžius.

„Tai beprotiška. 800 metrų net nėra mano mėgstamiausia rungtis, labiau akcentuoju 1500 metrų, man tai didelis siurprizas. Tai tikrai beprotiška", – džiaugsmo neslėpė italas.

Smagi italų serija tęsėsi ir toliau, mat jau kitoje rungtyje auksą savo šaliai iškovojo Federica Pellegrini, laimėjusi 200 m laisvu stiliumi rungtyje. Geros nuotaikos netrūkos ir įteikiant medalius: apdovanojus Federicą Pellegrini ir skambant nuotaikingam Italijos himnui, visa arena pradėjo ploti į ritmą. Sportininkė su šypsena traukė savo šalies himną, o atėjusi į užkulisius šoko į glėbį savo vaikinui.

Po keliolikos minučių krito ir pasaulio rekordas, o to kaltininku tapo devyniolikmetis vengras Kristofas Milakas, užtikrintai triumfavęs 200 m peteliške rungtyje. Jo rezultatas – 1 min. 50,73 sek., o rekodas buvo perimtas iš daugiau nei dešimtmetį jį laikiusio legendinio JAV plaukiko Michaelo Phelpso (1 min. 51,51 sek.).

Netrukus antrąjį savo aukso medalį iškovojo britas Adamas Peaty, šį kartą laimėjęs neolimpinėje 50 metrų krūtine rungtyje, distanciją įveikęs per 26,06 sek.

Dar prieš keliasdešimt minučių euforijoje buvę vengrai vėliau turėjo nusivilti, mat į 200 m kompleksiniu būdu rungties finalą nepateko legendinis šalies plaukikas ir geriausią rezultatą pademonstravęs Laszlo Csehas. Jo rezultatas pusfinalyje vos dešimtas. Devintajame savo pasaulio čempionate dalyvavęs veteranas po rungties neslėpė savo nusivylimo.

Trečiadienio vakaro programą užbaigė įspūdingas reginys mišrioje 4x100 estafetės rungtye. Nugalėtojai čia paaiškėjo tik paskutinėmis sekundėmis, o jais tapo australai, tik paskutiniais grybšniais aplenkę JAV rinktinę. Nugalėtoų laikas: 3 min. 39,08 sek., o antri likę amerikiečiai nuo laimėtojų atsiliko neįtikėtinai mažu skirtumu: vos 0,02 sekundės.

Atrankos plaukimai rytinėje programoje mūsų tautiečiams nesusiklostė – Simonas Bilis nepateko į 100 m laisvu stiliumi, Andrius Šidlauskas – 200 m kompleksiniu būdu, o Lietuvos estafetės komanda – į 400 m mišrių estafečių rungties finalą.

Apie lietuvių pasirodymus ryte plačiau skaitykite čia.

VAKARINĖS PROGRAMOS EIGA:

PAPILDYTA 15:51. Didelis netikėtumas užfiksuotas ir vyrų 200 m kompleksiniu būdu plaukimo pusfinalyje, iš kurio į finalą neišsikapstė geriausią laiką atrankoje pademonstravęs Laszlo Csehas iš Vengrijos, pusfinalyje buvęs tik dešimtas.

Su geriausiu rezultatu į finalinį plaukimą pateko šveicaras Jeremy Desplanchesas (1 min. 56,73 sek.), antroje vietoje buvo vokietis Phillipas Heintzas (1 min. 56,95 sek.).

PAPILDYTA 15:35. 200 m peteliške moterų rungties pusfinalyje didelių staigmenų nebuvo, į finalą prasimušė geriausius laikus atrankoje parodžiusios plaukikės.

Pirmu rezultatu į finalą žengė amerikietė Hali Flickinger (2 min. 06,25 sek.), antra buvo jos tautietė Katie Drabot (2 min. 06,59 sek.), o trečią kvalifikacinį laiką parodė vengrė Boglarka Kapas (2 min. 07,33 sek.).

PAPILDYTA 15:12. Antrąjį aukso medalį čempionate iškovojo britas Adamas Peaty, šį kartą nesunkiai triumfavęs 50 metrų krūtine rungties finale. Šį kartą auksą jam garantavo 26,06 sek. rezultatas. Prieš tai plaukikas buvo iškovojęs auksą ir 100 m krūtine, o šios rungties pusfinalio plaukime pagerino ir pasaulio rekordą.

Kitas dvi podiumo vietas užėmė brazilai. Antrąhą poziciją užėmė Felipe Lima (26,66 sek.), bronza pasipuošė Joao Gomesas Junioras (26,69 sek.).

PAPILDYTA 14:58. Vyrų 200 m peteliške rungties finale buvo pasiektas naujas pasaulio rekordas, o jį užfiksavo jaunasis Vengrijos talentas Kristofas Milakas, distanciją įveikęs per 1 min. 50,73 sek. ir pagerinęs daugiau nei dešimt metų JAV plaukimo legendai Michaelui Phelpsui priklausiusį rezultatą (1 min. 51,51 sek.).

Vengro skriejimo greitį patvirtina ir tas faktas, jog antroje vietoje likusį japoną Daiya Seto jis aplenkė daugiau nei trimis sekundėmis (1 min. 53,86 sek.). Trečias liko legendinis PAR plaukimas Chadas le Closas (1 min. 54,15 sek.)

PAPILDYTA 14:50. Pirma rimta dienos sensacija buvo užfiksuota moterų 50 m nugara rungties pusfinalyje, kur nepasisekė geriausio sezono rezultato autorei ir atrankoje greičiausiai plaukusiai kinei Fu Yuanhui.

Kinė distanciją įveikė per 27,84 sek., tačiau iš visų plaukikių tai buvo tik devintas rezultatas, tad finalo plaukime vienos iš favoričių neišvysime.

PAPILDYTA 14:45. 100 m laisvu stiliumi distancijoje, kurioje dalyvavo ir lietuvis Simonas Bilis, didelių staigmenų neužfiksuota. Tarp aštuonių finalininkų pateko geriausius laikus atrankoje pademonstravę amerikietis Caelebas Dresselas (47,35 sek.) ir rusas Vladislavas Grinevas (47,82 sek.). Didžiausią šuolį, lyginant su atrankos plaukimu, padarė australas Kyle`as Chalmersas, į finalą patekęs su antru rezultatu (47,58 sek.).

PAPILDYTA 14:31. Diena italams toliau tęsiasi puikiai, mat antroje rungtyje paeiliui auksą iškovojo jų atstovai. Šį kartą aukščiausios prabos apdovanojimu pasipuošė 200 m laisvu stiliumi startavusi Federica Pellegrini, distanciją įveikusi per 1 min. 54,22 sek.

Italė ilgą laiką buvo priversta vytis varžoves, tačiau lemiamu metu spurtavo ir aplenkė antroje vietoje likusią australę Arianą Titmus (1min. 54,66 sek.). Trečią vietą užėmė švedė Sarah Sjoestrom (1min. 54,78 sek.).

PAPILDYTA 14:26. Jau pirmajame dienos plaukime startavo ir skandalingasis Kinijos plaukikas Sun Yangas. Prieš tai jau triumfavęs 200 ir 400 m laisvu stiliumi rungtyse, tokią pačią sėkmę atletas siekė pakartoti ir 800 m laisvu stiliumi nuotolyje.

Tačiau to padaryti nepavyko. Kinijos sportininkas distanciją įveikė per 7 min. 45,01 sekundės ir liko tik šeštas. Pirmąją vietą iškovojo pusfinalyje geriausią rezultatą užfiksavęs italas Gregorio Paltrinieri, tuo pačiu užfiksavęs ir naują Europos rekordą (7 min. 39,27 sek.), už jo liko norvegas Henrikas Christiansenas (7 min. 41,28 sek.), trečias finišą pasiekė puikiai paskutinėje atkarpoje spurtavęs prancūzas Davidas Aubry (7 min. 42,09 sek.).

Čempionu tapęs G. Paltrinieri po plaukimo kalbėdamas su P. Korėjoje viešinčiu LRT.lt žurnalistu Pauliumi Cubera negalėjo patikėti tokiu puikiu savo pasirodymu.

Savo pasirodymu patenkintas liko ir antras likęs norvegas H. Christiansenas.

„Labai stengiausi susikaupti prieš varžybas, susikoncentruoti galvoje. Man tai didžiausias laimėjimas karjeroje, labai tuo džiaugiuosi", – LRT.lt sakė asmeninį rezultatą trimis sekundėmis pagerinęs atletas

LRT.lt žurnalistas Paulius Cubera pastebėjo, jog ne kartą čempionato metu apkalbėtas Sun Yangas mixed zonoje bendrauja tik su Kinijos žurnalistais ir į klausimus atsako tik kinų kalba, tuo tarpu į jokių kitų šalių žiniasklaidos atstovus dėmesio nekreipia.