Naujienų srautas

Sportas2019.07.24 07:07

Trečiadienis pasaulio čempionate nebuvo sėkmingas: į kitą etapą lietuviai nepateko

Trečiadienio rytą Gvangdžiu baseine į startus pasaulio čempionate stojo du Lietuvos plaukikai bei mišrios estafetės komanda, tačiau į tolimesnius etapus patekti nepavyko. Tiesa, Simonas Bilis plaukė greičiausiai per pastaruosius trejus metus.

PAPILDYTA: LRT.lt suklydo, anksčiau teigdama, kad estafetės komanda pagerino Lietuvos rekordą. Šalies rekordas šioje rungtyje yra 3:51,85 min.

Simonas Bilis

100 metrų laisvu stiliumi varžybose S. Biliui iki pusfinalio pritrūko vos 0,13 sek. – jis užėmė 21-ąją vietą bendroje įskaitoje iš 120 startavusių plaukikų.

Savo atrankos plaukime per 48,90 sek. finišavęs S. Bilis net 0,60 sek. pagerino savo 2019 metų sezono rekordą. Greičiau nei per 49 sek. šį nuotolį Simonas įveikė tik trečią kartą karjeroje – abu ankstesni kartai įvykdyti dar 2016 metais.

Jo karjeros ir Lietuvos rekordas iki šiol yra 48,64 sek., pasiektas 2016 m. balandį varžybose Toronte. Tiesa, išlipęs iš baseino Simonas pernelyg savo plaukimu nesidžiaugė – tikslas buvo pasiekti pusfinalį.

„Sunku buvo, tikrai nelengva, kai nežinai, ko tikėtis. Laikas nėra labai geras, bet nėra labai ir blogas“, – sakė S. Bilis.

100 m laisvu stiliumi varžybų atranką laimėjo kartu su S. Biliu viename plaukime dalyvavęs amerikietis Caelebas Dresselas, finišavęs per 47,32 sek. Antras buvo rusas Vladislavas Grinevas (47,92), trečias – brazilas – Marcelo Chierighini (47,95).

Andrius Šidlauskas

30-ąją vietą 200 metrų kompleksiniu būdu varžybose rytinėje programoje užėmė Andrius Šidlauskas, finišavęs per 2 min. 02,50 sek. ir užfiksavęs geriausią karjeros rezultatą (buvo 2:02,90).

Tai ketvirtas geriausias šios rungties rezultatas Lietuvos istorijoje, tiesa, iki šalies rekordo vis dar toloka – jis nuo 2011 m. priklauso jau karjerą baigusiam Vytautui Janušaičiui (1:59,43).

„Pavyko truputį pasigerinti laiką – esu tuo patenkintas, tikėjausi net prasčiau, šiandien nelabai gerai jaučiausi. Bet tikrai esu patenkintas, nes rytoj manęs lauki kur kas svarbesnis startas – 200 m. krūtine. Tad tikrai buvo verta praplaukti, prasijudinti, tikrai gerai“, – išlipęs iš baseino sakė A. Šidlauskas.

Atranką šiose varžybose laimėjo vengras Laszlo Csehas (1:57,79), antrą vietą užėmė japonas Daiya Seto (1:57,90), trečią – amerikietis Chase`as Kaliszas (1:58,20).

Mišri estafetė

4 po 100 metrų mišrių estafečių varžybose 18-ąją vietą tarp 36 startavusių komandų užėmė Lietuvos rinktinė, kurios sudėtyje plaukė Ugnė Mažutaitytė (nugara), Kotryna Teterevkova (krūtine), Deividas Margevičius (peteliške) ir Tadas Duškinas (laisvu stiliumi).

Lietuvos plaukikai distanciją įveikė per 3:53,38 min.

„Vertiname gerai, estafetėje labai smagu plaukti, ypač „mixe. Labai jaudinausi, juokinga, kai pagalvoji, tiek kartų esu plaukusi, bet vis tiek – pasaulio čempionatas yra rimtas dalykas. Įšokus buvo toks lyg transas, nežinau, kas vyko, kas darėsi, truputį klaidų padariau ir neparodžiau savo geriausio laiko. Ruošiausi 200-ams ir manau, kad tikrai bus geras laikas“, – sakė U. Mažutaitytė, kuri Pietų Korėjoje dar plauks 200 m nugara.

„Man startas čia pirmas, buvo geras prasiplaukimas“, – sakė. D. Margevičius, kuris Pietų Korėjoje dalyvaus asmeninėse 100 m peteliške varžybose.

Lietuviai startavo pačiame stipriausiame atrankos plaukime su tokiomis komandomis, kaip JAV, Australija ar Italija. Būtent amerikiečiai ir laimėjo atrankos varžybas (3:41,23), o australai buvo antri (3:42,22). Trečiąją vietą užėmė Rusijos komanda (3:43,30).

„Lietuva gerai plaukia, labai norėjome aplenkti baltarusius, tačiau nepavyko“ – sakė K. Teterevkova.

Šioje rungtyje nevyksta pusfinaliai – 8 geriausios įgulos iškart patenka į vakarinėje programoje vyksiančius finalus.

U. Mažutaitytei ir D. Margevičiui tai buvo pirmasis startas šiame pasaulio čempionate. T. Duškinas savo pasirodymą baigė, mat pirmąją dieną vykusiose 50 m. peteliške varžybose jis į pusfinalį nepateko. K. Teterevkova dar dalyvaus dviejose rungtyse – 50 ir 200 m krūtine.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi