2019.07.23 23:22

San Marino mėgėjus sutriuškinusi „Sūduva“ priartėjo prie kito Europos lygos atrankos etapo

LRT.lt2019.07.23 23:22

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai sužaidė vienas lengviausių šio sezono rungtynių ir dėjo didelį žingsnį link trečiojo Europos lygos atrankos etapo. Vladimiro Čeburino auklėtiniai išvykoje 5:0 (2:0) sutriuškino San Marino „Tre Penne“ ekipą ir kitą savaitę Marijampolėje turės tik sutvarkyti formalumus.

Nuo pat dvikovos pradžios matėsi, jog viena komanda yra ryškiai pajėgesnė už kitą, o tai netrukus patvirtino ir įvarčiai – pirma gražiu smūgiu per vartininką svečius į priekį išvedė Giedrius Matulevičius, netrukus klastingą baudos smūgį realizavo Andro Švrljuga.

Po to emocijos aikštėje kiek nurimo, tačiau kėlinio pabaigoje „Sūduva“ galėjo dar labiau padidinti persvarą, bet savo šansų neišnaudojo Paulius Golubickas ir Josipas Tadičius.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė, marijampoliečiai ir toliau dominavo, o savo dominavimą iliustravo dar dviem įvarčiais. Dublį užfiksavo A. Švrljuga, vėliau asistavęs ir prieš tai progas švaisčiusiam J. Tadičiui. Paskutinį tašką padėjo po keitimo į aikštę žengęs Tosaintas Rickettsas.

Visų rungtynių metu šeimininkai susikūrė vos kelias realesnes progas, tačiau į jas sėkmingai reagavo Ivanas Kardumas, išlaikęs savo vartus sausus.

Atsakomoji dvikova vyks kitą antradienį Marijampolėje.

Trečiajame Europos lygos atrankos etape šios poros laimėtojas susikaus su Tel Avivo „Maccabi“ ir Klužo CFR poros pralaimėtoju – šios komandos dar varžosi Čempionų lygos atrankoje.

Rungtynių eiga:

Po antrojo kėlinio: „Tre Penne“ 0:5 „Sūduva“

90 min. ĮVARTIS!! Tašką rungtynėse padėjo galva pasižymėjęs Tosaintas Rickettsas. 5:0.

84 min. Paskutinis keitimas svečių gretose. Ką tik pasižymėjusį Josipą Tadičių pakeitė Tosaintas Rickettsas.

81 min. ĮVARTIS!!! Puikias rungtynes žaidęs Andro Švrljuga į savo sąskaitą įsirašė ir rezultatyvų perdavimą. Būtent jis tiksliu perdavimu surado Josipą Tadičių, kuris nesunkiai padidino svečių persvarą. 4:0.

79 min. Geltoną kortelę gavo po keitimo aikštėje pasirodęs Eligijus Jankauskas.

76 min. Marijampoliečių gretose Povilas Leimonas pakeitė vieno iš įvarčių autorių Giedrių Matulevičių.

73 min. Šeimininkai susikūrė dar vieną šansą greitoje atakoje, bet Ivanas Kardumas užsiėmė gerą poziciją ir su bandymu susitvarkė nesunkiai.

66 min. ĮVARTIS!!!! Marijampoliečiai, turėdami ryškią kiekybinę persvarą, pabėgo į greitą ataką, ten Jovanas Čadjenovičius nepagailėjo perdavimo Andro Švrljugai, kuris kamuolį iš kelių metrų nukreipė į tuščius vartus. Antrasis kroato įvartis ir svečiai priekyje jau 3:0.

60 min. Keitimas marijampoliečių gretose: Paulių Golubicką pakeitė Eligijus Jankauskas.

59 min. San Marino komanda kėlė du kampinius paeiliui, tačiau iš jų apčiuopiamos naudos neišpešė.

52 min. Mihretas Topčagičius tiksliu perdavimu rado į baudos aikštelę įbėgantį Andro Švrljugą, šio smūgį galva krentant iš arti vartininkas pasiuntė į kampinį.

49 min. Pirmą kartą rimtesnio darbo sulaukė Ivanas Kardumas, tačiau varžovo smūgį iš baudos aikštelės prieigų atrėmė sėkmingai.

48 min. Antrąją dvikovos pusę svečiai atidarė Andro Švrljugos smūgiu į vartininką.

Po pirmojo kėlinio: „Tre Penne“ 0:2 „Sūduva“

45+1 min. Kėlinį smūgiu visiškai greta vartų užbaigė San Marino atstovai.

45 min. Kėlinio pabaigoje svečiai turėjo puikų šansą dar labiau įtvirtinti persvarą, tačiau Pauliaus Golubicko smūgį atmušė vartininkas, o pakartotiniu bandymu Josipas Tadičius pataikė į virpstą.

41 min. Dar vienas marijampoliečių perdavimas į baudos aikštelę, tačiau kamuolys ten nieko nesurado ir išskriejo už galinės linijos.

31 min. Gerą progą turėjo Josipas Tadičius, tačiau jo bandymą iš arti atrėmė šeimininkų vartininkas.

30 min. Geltoną kortelę už greitos varžovų atakos stabdymą prieš save išvydo Andro Švrljuga.

26 min. Rungtynių tempas po antrojo svečių tikslaus smūgio kiek sumažėjo, rimtesnių progų neturėjo nė viena ekipa.

20 min. ĮVARTIS!!!! Andro Švrljugos baudos smūgio metu kamuolio kelyje pasimaišęs Mihretas Topčagičius kamuolio nelietė, tačiau sutrikdė varžovų vartininką ir to pakako, jog smūgis įskrietų į vartus. Svečiai priekyje jau 2:0.

18 min. Geriausia San Marino komandos proga. Po reido dešiniuoju atakos kraštu žemas perdavimas į baudos aikštelę tik per plauką nerado komandos puolėjo, kuris būtų gavęs progą nukreipti kamuolį į vartus iš kelių metrų.

16 min. Po praleisto įvarčio šeimininkai bandė suregzti kelias atakas, tačiau jos buvo sustabdytos dar ankstyvoje stadijoje.

9 min. ĮVARTIS!!!!!! Po dar vieno skerso perdavimo varžovai apsigynė, tačiau kamuolys atšoko tiesiai Giedriui Matulevičiui, kuris gražiu smūgiu iš maždaug 20 metrų perkėlė iš vartų išėjusį vartininką. Marijampoliečiai pirmauja 1:0.

5 min. Po skerso perdavimo į baudos aikštelę laisvas mušė Ovidijus Verbickas, vartininkas smūgį atrėmė.

1 min. Jau pirmoji marijampoliečių ataka baigiasi smūgiu į vartų plotą. Iš užribio grąžintą kamuolį galva į vartų plotą kreipė Semiras Kerla, varžovų vartininkas kamuolį sugavo.

San Marino futbolininkai Europos lygos atrankoje taip pat startuoja nuo antrojo etapo – prieš tai jie startavo nuliniame Čempionų lygos atrankos etape, tačiau ten 0:1 neprilygo „Santa Coloma“ vienuolikei iš Andoros.

Marijampoliečiai šiose rungtynėse vertėsi be ilgalaikes traumas besigydančių Vaido Slavicko ir Grato Sirgėdo.