Naujienų srautas

Sportas2019.07.23 17:29

Pademonstruotu laiku džiaugęsis Rapšys: aš grįšiu dar stipresnis

LRT.lt 2019.07.23 17:29

Danas Rapšys Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate rekordiniu Lietuvos laiku įveikė 200 m laisvu stiliumi distanciją ir finišavo pirmas, tačiau jau po kelių sekundžių išgirdo negailestingą nuosprendį – jo rezultatas anuliuojamas, o pats sportininkas diskvalifikuotas.

Iš karto po finišo, bendraudamas su portalu LRT.lt, sportininkas teigė neįsivaizduojantis, dėl ko buvo diskvalifikuotas, tačiau netrukus paaiškėjo, jog tokį verdiktą lėmė nežymus plaukiko judesys prieš pat startą.

Nors D. Rapšio pasirodymui jokios įtakos jis nepadarė, mat sportininkas į baseiną įšoko su kitais varžovais, tačiau FINA taisyklės buvo negailestingos ir panevėžiečio rezultatas nebuvo įskaitytas.

Iš rankų išsprūdęs medalis: rungtyje pirmas, bet diskvalifikuotas Danas Rapšys

Nepaisant to, iškart po finišo Danas Rapšys portalui LRT.lt sakė, jog pademonstruotu laiku yra patenkintas. Ir ne veltui – 1min. 44,69 sekundės yra rezultatas, kuris būtų tapęs Lietuvos rekordu bei geriausiu sezono pasirodymu.

„Atrodo, laiką padariau gerą, bet yra kaip yra. Šiaip jaučiuosi gerai, laikas buvo tikrai super, tačiau nieko nepadarysi“, – po plaukimo žodžių sunkiai rado Rapšys.

Lietuvos plaukimo federacija dar teikė protestą, esą prieš pat startą arenoje nebuvo reikiamos tylos, tačiau protestas patenkintas nebuvo ir tapo aišku, jog diskvalifikacija panaikinta nebus.

Netrukus po šio sprendimo D. Rapšys savo socialiniame tinkle pasidalino žinute, kurioje teigė, jog didžiuojasi savo pasiektu rezultatu ir teigia, jog po tokios nesėkmės grįš stipresnis.

„Apmaudu. Daug dirbau vardan šio starto, turėjau labai daug paaukoti ir padaryti, kad pasiekčiau tai, ką turėjau pasiekti. Tikriausiai sujudėjo koja prieš startą. Šis veiksmas jokiu būdu nesuteikė pranašumo prieš kitus sportininkus, aš neįšokau per anksti, tiesiog tikriausiai sujudėjo koja, o tai draudžiama.

Džiaugiuosi pasiekęs geriausią sezono rezultatą pasaulyje. Džiaugiuosi, jog turėjau galimybę kovoti su tokiais varžovais tokio rango varžybose. Kovojau su savimi, ir tai man pavyko.

Džaugiuosi, jog labai daug žmonių po finišo priėjo ir pasakė, „you are the real champion”. Tie žodžiai man daug ką reiškia. Aš dar grįšiu, stipresnis. Pažadu“, – rašė D. Rapšys.

Taip pat skaitykite:

Rapšio tragedija: finišavo pirmas, tačiau buvo diskvalifikuotas

Danas Rapšys lieka be nieko – jo protestas atmestas

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi