Sportas

2019.07.23 17:41

Dar vienas protestas – Sun Yangui rankos nespaudė ir britas

Paulius Cubera, LRT.lt iš Pietų Korėjos2019.07.23 17:41

Pasibaigus skandalingam vyrų 200 metrų laisvu stiliumi finalui, kuriame nugalėjo, bet diskvalifikacijos sulaukė lietuvis Danas Rapšys, įvyko dar viena skandalu pasibaigusi apdovanojimų ceremonija. Šįkart pagarbos čempionui Sun Yangui neparodė britas Duncanas Scottas.

Tiesa, britas savo nepasitenkinimą kino parodė kiek kitaip, nei 400 metrų varžybose sidabrą iškovojęs australas Mackas Hortonas

D. Scottas užlipo ant nugalėtojų pakylos ir atsiėmė jam įteiktą bronzos medalį, tačiau liko stovėti savo vietoje, kai fotografai norėjo visus prizininkus įamžinti bendroje nuotraukoje.

S. Yangui ištiesus britui ranką šis atsisakė ją spausti ir net nežiūrėjo kinui į akis. Akivaizdžiai nepatenkintas S. Yangas dar bandė kažką pasakyti britui, tačiau šis rankas pabrėžtinai laikė už nugaros.

Įdomu, kad po maždaug dviejų valandų nuo finalo pabaigos S. Yangas vis dar buvo dopingo kontrolės kambaryje, o jo oficiali spaudos konferencija buvo atšaukta.

S. Yangui dar 2014-aisiais buvo skirta nevieša trijų mėnesių diskvalifikacija už draudžiamų preparatų vartojimą. Be to, kinui gresia dar didesni nemalonumai.

Skelbiama, jog praėjusiais metais po varžybų paimtas sportininko kraujas dopingo mėginiui buvo sunaikintas plaktuku. Teigiama, jog kino mama nurodė apsaugos darbuotojams sunaikinti buteliuką su sportininko krauju.

Nors sportininkui buvo uždegta žalia šviesa varžytis pasaulio plaukimo čempionate Pietų Korėjoje, kino dar lauks bylos nagrinėjimas Sporto arbitražo teisme (CAS). Jeigu bus pripažintas kaltu, S. Yangui gresia diskvalifikacija iki gyvos galvos, o tuo pačiu būtų atimti ir abu šiame čempionate iškovoti aukso medaliai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.