Sportas

2019.07.23 18:50

Trumpesnių kelių į dvyliktuką neieškantis Gebenas: noriu vietą rinktinėje užsitarnauti

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.07.23 18:50

Beveik lygiai prieš metus Martinas Gebenas pateko į žiniasklaidos antraštęs sudaręs „2 + 1” tipo kontraktą su Kauno „Žalgiriu“ klubu. Daliai krepšinio gerbėjų tai buvo staigmena – kas tas NCAA ketverius metus praleidęs ir Lietuvoje profesionaliai dar nežaidęs vidurio puolėjas?

Per metus viskas apsisuko 180 laipsnių kampu. Iš menkai žinomo krepšininko jau per pirmąjį profesionalo karjeros sezoną Utenos „Juventus“ klubo gretose M. Gebenas užaugo į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariojo sezono MVP ir vieną iš 18-os mūsų šalies rinktinės kandidatų.

Iki prisijungimo prie Lietuvos rinktinės treniruočių stovyklos Palangoje krepšininkas spėjo nuraškyti saldžius pirmosios vasaros dalies vaisius – M. Gebenas beveik du mėnesius praleido JAV, kur vedė savo išrinktąją – amerikietę Laurą, spėjo pakopinėti povestuvinį medų Šventos Liucijos saloje Karibuose bei iškart kibo į darbus ir individualiai treniravosi Nešvilio mieste, Tenesio valstijoje.

Bendraudamas su portalu LRT.lt krepšininkas pasakojo apie pirmąjį savo profesionalo karjeros sezoną, ateitį Kauno „Žalgiryje“ bei prisijungimą prie stipriausių kitų mūsų šalies krepšininkų nacionalinėje ekipoje.

„Jaučiuosi sustiprėjęs ir įgijęs geresnį profesionalaus krepšinio supratimą – ko reikalaujama iš tavęs aikštelėje, ko reikalaujama strategiškai, kaip vyksta pats žaidimas. Išmokau greičio bei fiziškumo aspektus profesionaliame krepšinyje“, – apie pirmojo profesionalo karjeros sezono pamokas „Juventus“ klube kalbėjo M. Gebenas.

– Prieš praėjusį sezoną viename iš interviu minėjote, jog esate motyvuotas įrodyti savo pajėgumą po studijų NCAA. Kaip manote, ką jums pavyko įrodyti per sezoną Utenoje?

– Manau, kad mano žaidimas sezono metu, tobulėjimas ir progresas parodė, jog galiu rungtyniauti šiame lygyje. Parodė, jog galiu rungtyniauti ir aukštesniame lygyje, ko siekiu ir artėjantį sezoną.

– Kalbant apie aukštesnį lygį, kokie yra jūsų kito sezono planai? Krepšinio užkulisiuose kalbama, jog prisijungsite prie „Žalgirio“. Ar bendravote su Kauno ekipos stovykla?

– Pastarąjį kartą su Kauno „Žalgiriu“ šnekėjome prieš man išvykstant į JAV, jau pasibaigus sezonui. Iš kalbų buvo galima suprasti, jog jie mane norės matyti pagrindinėje sudėtyje. Kaip viskas nutiks – to negaliu nuspėti. Bus matyti rudenį po Lietuvos rinktinės treniruočių stovykloje – kada man ji bepasibaigs. Žiūrėsime, nemėgstu spekuliuoti tokiais dalykais. Noriu užsidirbti ir užsitarnauti vietą sudėtyje.

– Rinktinėje stebėjote debiutuoti FIBA atrankos turnyro langų metu. Dabar jau esate rinktinėje, kuri turės ilgą ir pilnavertį pasiruošimą pasaulio taurės turnyrui. Kuo jums skiriasi šios dvi patirtys?

– Langų metu buvimas su rinktine buvo labai trumpas, nespėdavai pilnai įsivažiuoti į rinktinę ir susižaisti su komandos draugais. Tos trumpos atkarpos buvo smagios, bet neatspindėdavo visos rinktinės potencialo, ką mes galime parodyti susirinkę visi geriausi žaidėjai šią vasarą. Visi rungtyniaujame ir treniruojamės, kad kuo geriau pasiruoštume ir kuo geriau atstovautume Lietuvai.

– Pirmąją treniruočių stovyklos dieną į kandidatus nukriepiamos ryškios prožektorių šviesos – fiksuojami žaidėjai, jų automobiliai, antrosios pusės. Kaip ši, jums dar nauja patirtis?

– Žinojau, ko tikėtis. Metų metus stebėdavau rinktines bei susirinkimą į pirmąsias treniruočių stovyklas. Žinojau, kad bus daug žiniasklaidos, daug fotografų. Buvo daug jaudulio susipažįstant su žymiausiais Lietuvos krepšininkais, kuriuos anksčiau matydavau tik per televizorių. Smagu tiek su Jonu Valančiūnu, tiek su Mindaugu Kuzminsku susipažinti, su kuriais dar anksčiau nesu bendravęs.

– Jūsų pozicijoje rinktinėje yra labai rimtų netekčių – traumos išsigydyti nespėjo Artūras Gudaitis, karjerą baigė Antanas Kavaliauskas. Ar pats jaučiate, jog turite didesnę galimybę pakovoti dėl vietos dvyliktuke?

– Taip, tai iš vienos pusės didesnė galimybė man parodyti save ir užsitarnauti vietą dvyliktuke. Visgi nenoriu patekti į pagrindinę sudėti vien dėl to, jog kažkas kitas atsisakė, negalėjo ar baigė krepšininko karjerą. Nenoriu būti pasirinktas atmetimo būdu. Noriu tą vietą užsitarnauti ir būti to vertas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė
LRT IŠ TOKIJO 21