Sportas

2019.07.23 14:39

Danas Rapšys lieka be nieko – jo protestas atmestas

atnaujinta 17.06 val.
LRT.lt iš Pietų Korėjos2019.07.23 14:39

Pasaulio plaukimo čempionato finale pirmas finišavęs, tačiau dėl neleistino starto diskvalifikuotas Danas Rapšys neketino lengvai pasiduoti. Jis padavė protestą, kuris, deja, nebuvo patenkintas.

„Mes pateikėme protestą – užginčijome sprendimą. Kai yra pasakoma „take your marks“, iki starto signalo turi būti mirtina tyla. Tos tylos nebuvo, buvo papildomi garsai, kurie galėjo sportininkus išblaškyti, gal dėl to Danas sujudėjo. Teisėjas bandė laukti tos tylos, nes startas tikrai buvo užlaikytas, bet aš manau, kad teisėjas turėjo visai nutraukti starto procedūrą, užtildyti areną ir pakartoti startą. To nebuvo padaryta. Tas minimalus judesiukas užfiksuotas, kameros jį patvirtina. Mūsų procesas atmestas“, – LRT.lt sakė federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis.

Tiesa, jis pripažįsta, kad formaliai Danas taisykles pažeidė ir skųsti sprendimo dėl jo judesio net neverta. Didžiausia problema – triukšmas arenoje. Pats judesys neleidžiamas: „Taip, po signalo „take your marks“ sportininkai turi sustingti ir laukti starto signalo. Jie dabar turi kameras, tas judesiukas šiek tiek buvo. Bet mes ginčijome pačią starto procedūrą“, – teigė E. Vaitkaitis.

Pietų Korėjoje esantis LRT.lt portalo žurnalistas Paulius Cubera teigė, jog tikėtis protesto patenkinimo buvo sunku.

D. Rapšys 200 m laisvuoju stiliumi distanciją įveikė per 1 min. 44,69 sek. Tai būtų buvęs Lietuvos rekordas.

Mūsų tautietis buvo diskvalifikuotas ne dėl per ankstyvo šuolio į vandenį, tačiau dėl judesio petimi vos prieš startą.

LRT.lt žurnalistas Pietų Korėjoje P. Cubera neoficialiai kalbėjosi su vienu iš FINA atstovų, kuris nenorėjo būti cituojamas, bet sakė, kad protestas tikrai nieko nepakeis. Anot jo, „fals startą“ fiksuoja baseino starto teisėjas, kuris iškarto eina pasitikrinti savo sprendimo su kameromis ir vaizdo kartojimais.

Tik tokiu atveju „fals startas“ užfiksuojamas. Kadangi į kameras pažiūrėjęs teisėjas yra 100 proc. užtikrintas savo sprendimu, diskvalifikacija greičiausiai nebus panaikinta.

Aukso medalį dėl lietuvio klaidos iškovojo kinas Sun Yangas. Sidabrą – japonas Katsuhiru Matsumoto, o bronzą – identiškus rezultatus užfiksavę rusas Martinas Malyutinas ir britas Duncanas Scottas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.