Sportas

2015.07.14 18:34

Krepšininkas D. Lavrinovičius nepadės rinktinei Europos čempionate

ELTA 2015.07.14 18:34

Ilgametis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės žaidėjas Darjušas Lavrinovičius šiais metais negalės padėti nacionalinei komandai Europos čempionate, praneša Lietuvos krepšinio federacija (LKF).

Ilgametis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės žaidėjas Darjušas Lavrinovičius šiais metais negalės padėti nacionalinei komandai Europos čempionate, praneša Lietuvos krepšinio federacija (LKF).

Praėjusį sezoną Emilijos Redžo „Grissin Bon“ (Italija) klubui atstovavęs 35-erių metų 212 cm ūgio puolėjas tokį sprendimą priėmė po ilgų svarstymų.

„Džiaugiausi sulaukęs kvietimo į rinktinę, tačiau mano dabartinė sveikatos būklė yra tokia, kad skaudančia širdimi turėjau šiais metais rinktinei ir treneriui Jonui Kazlauskui pasakyti „ne“, – kalbėjo krepšininkas. – Šį sezoną patyriau labai daug traumų, kai kurių padarinius jaučiu iki šiol, vis dar reikia gydytis. Kada kūnas bus visiškai pasveikęs, to dabar negaliu pasakyti, bet aišku, kad tai užtruks daug ilgiau, negu liko laiko iki pasiruošimo pradžios, todėl ir priėmiau tokį sunkų sprendimą, kad šiais metais teks sirgti už „chebrytę“ prie televizoriaus“.

Treneris Jonas Kazlauskas pripažino, kad D. Lavrinovičiaus nebuvimas vers ieškoti naujų taktinių sprendimų kuriant komandos žaidimo modelį.

„Tikrai labai gaila, kad Darjušo nebus. Turint omenyje, kad jau anksčiau netekome Donato Motiejūno ir Lino Kleizos, Darjušas buvo tas žmogus, kuris būtų galėjęs užkamšyti šią spragą, – sakė J. Kazlauskas. – Būtent todėl jo sprendimo ilgiausiai laukėme ir aš jį ilgiausiai įkalbinėjau. Bet yra kaip yra, nieko nepadarysi. Reikės ieškoti naujų sprendimų su tais žaidėjais, kurie atvyks“.

Lietuvos rinktinė pasirengimą Europos čempionatui pradės liepos 20 dieną treniruočių stovykloje Palangoje. Vėliau rinktinė persikels į Klaipėdą, o nuo rugpjūčio pradžios tęs pasirengimą Kaune.

Senojo žemyno pirmenybėms ruošis Artūras Gudaitis, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas, Lukas Lekavičius, Artūras Milaknis, Žygimantas Janavičius, Adas Juškevičius, Antanas Kavaliauskas, Deividas Gailius, Rokas Giedraitis, Mindaugas Kuzminskas, Jonas Mačiulis, Marius Runkauskas, Domantas Sabonis, Renaldas Seibutis, Jonas Valančiūnas ir Mantas Kalnietis.

Pasiruošimo Europos čempionatui, kuris rugsėjo 5–20 dienomis vyks net keturiose šalyse (Prancūzijoje, Kroatijoje, Vokietijoje ir Latvijoje), metu Lietuvos rinktinė sužais dešimt draugiškų rungtynių su Australijos, Suomijos, Austrijos, Kroatijos, Makedonijos, Turkijos, Graikijos ir Olandijos komandomis.

2015 metų Europos čempionate Lietuvos krepšininkai žais D grupėje kartu su Estijos, Latvijos, Ukrainos, Belgijos ir Čekijos komandomis. Šios grupės kovos vyks Rygoje (Latvija).

Lietuvos rinktinei keliamas tikslas iškovoti kelialapį į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Kad įvykdytų šią užduotį, mūsų šalies krepšininkai turės patekti į Europos čempionato finalą.