Naujienų srautas

Sportas2019.07.22 17:16

„Neoficialaus“ kandidato statusą laikinai turintis Valančiūnas: pasiilgome tikros rinktinės

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.07.22 17:16

Pagrindinis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas į pirmąją treniruočių stovyklą Palangoje atvyko dar kaip „neoficialus“ rinktinės kandidatas.

Pagal NBA taisykles klubų žaidėjai prie nacionalinių komandų oficialiai gali prisijungti nuo rugpjūčio 1-osios, tačiau Memfio „Grizzlies“ klube rungtyniaujantis uteniškis šalia rinktinės bus jau nuo pirmadienio ir dirbdamas individualiai iš šalies stebės savo komandos draugų nacionalinėje ekipoje pasiruošimą pasaulio taurės turnyro kovoms Kinijoje.

„Pailsėjau tikrai gerai. Turėjau nemažai laiko poilsiui. Sezonas baigėsi anksti, pasiilgau krepšinio. Noriu greičiau pradėti žaisti“, – žiniasklaidai tvirtino J. Valančiūnas.

– Stebėjote Memfio „Grizzlies“ kovas NBA Vasaros lygoje. Kokį įspūdį palieka komandos naujokai? – žurnalistai teiravosi J. Valančiūno.

– Naujokai palieka gerus įspūdžius. Tai – talentingi vyrukai. Su JJ (Jarrenu Jacksonu – LRT) pavyko sužaisti praėjusiais metais. Praleidome pusė sezono kartu. Atvyko dar vienas naujas talentas. Labai sunku pasakyti kažką tiksliau prieš naują sezoną. Kaip bebūtų, turime daug talento ir bandysime augti.

– Las Vegase turėjote vakarienę su komandos atstovais ir vyriausiuoju treneriu. Ar pokalbis pridėjo daugiau aiškumo?

– Turėjome vakarienę. Turėjome laiko pokalbiams su treneriu ir vadovybe. Susidėliojome visus planus. Treniruočių stovyklos datas ir laiką. Turėjome nemažai laiko.

– Ar gavote individualių užduočių iš Memfio ekipos, ką reikėtų jums veikti per pasirengimo stovyklą su rinktine?

– Gavau ir individualių užduočių. Jie puikiai supranta, kad dabar – laikas rinktinei, kas yra puiki galimybė pasiruošti sezonui. Jie atidavė visą laisvę rinktinei. Taip ir turėtų būti.

– Dėl visų NBA taisyklių teoriškai jums neprivaloma būti su nacionaline komanda. Kiek jums pačiam norėjosi būti su rinktine nuo pirmos dienos?

– Praleidome praėjusiais metais tikrai nedaug laiko. Pasiilgome tikros rinktinės su ilgu pasiruošimu, kada būna mėnuo pasiruošti, kuomet su šimtaprocentinėmis jėgomis važiuojame į čempionatą. Praėjusiais metais to nebuvo. Laukiau šitos dienos. Faina čia būti.

– Kiek jums pavyks stebėti rinktinės darbą iš šalies? Kiek pavyks individualiai dirbti?

– Aš niekur neišvykstu (šypsosi – LRT). Būsiu čia tikrai stebėsiu rinktinės darbą. Galbūt neatliksiu kažkokių taktinių pasiruošimo darbų, bet galiu stebėti treniruotes ir bendrauti su treneriais. Galiu būti už šoninės linijos. Nemanau, kad tai bus problema.

– Ar galima tikėtis, jog rinktinėje žaisite nuo pirmųjų draugiškų rungtynių rugpjūčio 2-ąją su ispanais?

– Dar šiuos planus pasidėliosime su treneriu. Galbūt tose rungtynėse nežaisiu. Vis tiek prie rinktinės oficialiai prisijungsiu rugpjūčio 1-ąją, o jau kitą dieną rungtynės. Dar gal duos tik apšilimą padaryti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi