Naujienų srautas

Sportas2019.07.22 16:28

Galingai pusfinalį įveikęs Rapšys apie pagrindinį varžovą iš Kinijos: o kada jis neplaukė įspūdingai?

Pasaulio plaukimo čempionate Pietų Korėjoje lietuvis Danas Rapšys pasiekė antrąjį finalą. 200 metrų laisvuoju stiliumi pusfinalyje lietuvis su geriausiu savo sezono rezultatu (1:45,44 min.) laimėjo antrąjį pusfinalio plaukimą ir prieš finalą bendroje įskaitoje yra trečias. Po plaukimo D. Rapšys pasidalijo mintimis su LRT.lt.

Geriausią laiką pusfinalyje užfiksavo karjeros rekordą pasiekęs australas Clyde`as Lewisas (1:44,90). Jis savo geriausią laiką pagerino daugiau nei pusantros sekundės (buvo – 1:46,54). Antras pusfinalyje – kinas Sun Yangas (1:45,31).

– Danai, pasiekėte geriausią sezono rezultatą, daugiau nei dviem sekundėmis pagerinote rytinį laiką. Reiškia, esate gerai pailsėjęs ir kupinas jėgų?
– Kaip ir sakiau, viskas eina pagal planą. Viskas gerai pavyko. Kaip ir sakiau, pusfinalyje visi pagreitės – daugiau nei sekunde pagreitėjo. Man irgi viskas tikrai gerai.

– Ar nenustebino toks puikus australo laikas?
– Taip, nustebino. Laukdami savo plaukimo visi žiūrėjome pirmą pusfinalį, tai palietus australui sienelę visi sakė „oho“. Bet australai tikrai gerai plaukia šiame čempionate, visus lyderius lenkia. Gal dėl to, kad jiems arti, su aklimatizacijia lengviau susitvarko. Nežinau.

– Toliau galingai plaukia Sun Yangas. Jo forma tikrai įspūdinga?
– O kada jis nebuvo įspūdingos formos? Jis visada taip plaukia. Jis tapo pirmas 400 net neplaukdamas geriausiu rezultatu. Girdžiu ir palaikymas jam labai didelis, jam labai smagu.

– Gal galėtumėte trumpai papasakoti, kad atrodys antradienis prieš finalą?
– Tiesiog reikės dabar gerai išsimiegoti, nes truputį jaučiu miego trūkumą. Tada ryte apšilsiu treniruotėje, grįšiu, pavalgysiu, pamiegosiu ir kibsiu vėl į darbus.

200 metru laisvuoju stiliumi finale D. Rapšys varžysis antradienį. Tiesioginė čempionato transliacija LRT PLIUS kanalu ir portale LRT.lt prasidės 14 val. Lietuvos laiku. D. Rapšio finalas programoje numatytas pats pirmas.

Į FINALĄ PATEKĘ PLAUKIKAI:

1. Clyde`as Lewisas (Australija) 1 min. 44,90;
2. Sun Yangas (Kinija) 1 min. 45,31;
3. DANAS RAPŠYS (LIETUVA) 1 min. 45,44;
4. Duncanas Scottas (Didžioji Britanija) 1 min. 45,56;
4. Katsuhiro Matsumoto (Japonija) 1 min. 45,56;
6. Dominikas Kozma (Vengrija) 1 min. 45,57;
7. Martinas Malyutinas (Rusija) 1 min. 45,60;
8. Filippo Megli (Italija) 1 min. 45,76.

Danas Rapšys į pasaulio čempionato finalą atplaukė būdamas pirmas pusfinalyje
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi