Naujienų srautas

Sportas2019.07.22 14:50

Į rinktinę be kontrakto su klubu atvykęs Kalnietis: nesuku dėl to galvos

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.07.22 14:50

Pirmadienį Palangoje įsikūrusiame viešbutyje „Vanagupė“ paskutiniai prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės prisijungė nacionalinės komandos senbuviai – Paulius Jankūnas ir Mantas Kalnietis.

Nuo 2006-aisiais Japonijoje įvykusio pasaulio čempionato Lietuvai atstovaujantis M. Kalnietis antrąją vasaros pusę pasitinką ne tik prisijungdamas prie nacionalinės ekipos, bet ir neturėdamas darbovietės kitam sezonui.

Praėjusiame sezone Vilerbano ASVEL klubo gretose rungtyniavęs žaidėjas dėl kontrakto pratęsimo su prancūzų ekipa nesusitarė, tačiau dėl to galvos nesuka ir koncentruojasi į pasiruošimą pasaulio taurės turnyrui Kinijoje su komandos draugais rinktinėje.

„Visada pirmą dieną įspūdžiai geri, – dalindamasis mintimis su žurnalistais kalbėjo M. Kalnietis. – Esame vieni kitų pasiilgę ir per metus prikaupę „bajerių“. Turėsime tuoj pat susirinkimą ir aptarisime planus ir reikalus. Susirinkome dirbti, o ne juokauti.“

– Kaip pavyko išnaudoti atostogas? – žiniasklaida teiravosi M. Kalniečio.

– Gerai, paastogavome. Man sezonas gavosi ilgas ir užtemptas. Esame pasiruošę dirbti iš naujo. Kai būni užsienyje, pasiilgsti Lietuvos, Kauno. Norisi, kuo daugiau praleisti laiko namuose su šeima ir draugais.

– Ar buvo netikėta, jog ASVEL klubas nusprendė su jumis atsisveikinti?

– Sunku pasakyti, kitų planų niekada negali žinoti. Negali nuspėti, kokia vizija buriama komanda. Norų tu ne vien ASVEL, net ir aš. Normalu, jog krepšinio versle nesuradome bendrų interesų. Tikrai esu dėkingas klubo organizacijai, buvo smagu ten žaisti. Viskas eina į priekį.

– Ar kalbėjote su Tony Parkeriu apie klubo komplektacijos reikalus?

– Mano darbas – žaisti. T. Parkeris yra labai įsitraukęs į komandos kūrimo darbus. Tai – labai didelis pavyzdys ir jį galiu minėti tik geru žodžiu. Klubo komplektacijos klausimai – ne mano reikalas.

– Kokie kito sezono planai ir ambicijos?

– Laukiu pasiūlymų. Yra visokių pasiūlymų, bet viskas gandų lygyje. Vienas žaidėjas kažkur pasirašo, kažkas kitur atsiranda. Vyksta užkulisiniai žaidimai. Neturiu jokių problemų, jog be klubo atvykau į rinktinę. Tiesiog dirbsiu ties tuo, ką galiu suteikti rinktinei. Manau, klubo reikalai išsispręs automatiškai.

– Mantai, jums visuomet sekasi žaisti rinktinėje. Galbūt klubo geriau ieškoti po čempionato?

– Nereikia prisikalbėti. Duok Dieve, kad mums sektųsi visiems. Neturiu problemų pasirašyti kontraktą ir rugsėjo gale. Nesuku dėl to galvos. Galbūt laikui bėgant pradės kirbėti mintys ir atsiras įtampa – nesu gyvenime dar buvęs tokioje situacijoje. Kaip bebūtų, esu susikoncentravęs į rinktinę, naujam darbui.

– Ar nebuvo kvietimų prisijungti prie Kauno „Žalgirio“?

– Pasiilgau Kauno ir aplankiau savo miestą, draugus „Žalgirio“ arenoje. Kvietimo iš jų nebuvo. Ne pirmą sezoną komanda komplektuojasi pagal labai aiškią viziją. Galų gale, man nebūtų lengva įsipaišyti į tą griežtą Šaro sistemą. Nėra problemų dėl to. Reikia atskirti dalykus – kas yra draugystės, o kur darbas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi