Sportas

2019.07.22 13:12

Lenktynes su laiku laimėjęs Mačiulis: rinktinės tikrai trūko

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.07.22 13:12

Pirmadienį vienas pirmųjų į pirmąją Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treniruočių stovyklą Palangoje atvyko patyręs nacionalinės ekipos žaidėjas – 34-erių metų 198 cm ūgio puolėjas Jonas Mačiulis.

Balandžio mėnesį sunkią rankos traumą patyręs Atėnų AEK klubo krepšininkas lenktyniavo su laiku – dar birželio pradžioje, kalbėdamas spaudos konferencijoje, vyriausiasis rinktinės treneris Dainius Adomaitis nežinojo, ar rinktinės veteranas spės laiku atsigauti po traumos ir liepos 22-ąją prisijungti prie kitų nacionalinės ekipos kandidatų.

J. Mačiulis lenktynes laimėjo ir, anot paties krepšininko, paskutinę reabilitacijos savaitę praleido Kaune treniruodamasis su Kauno „Žalgirio“ komandos trenerių štabo atstovu Tomu Masiuliu bei jaunaisiais žalgiriečiais.

Kontaktinį krepšinį žaisti jau pradėjęs lengvasis krašto puolėjas Palangoje, dalindamasis mintimis su žiniasklaida, pasakojo apie reabilitacijos procesą, žaidimą rinktinėje bei ateitį Atėnų AEK klube.

– Jonai, kaip po reabilitacijos proceso jaučiasi jūsų ranka. Ar atgavote visą jėgą ir krepšinio pojūtį?

– Ranka jaučiasi gerai. Jėga atstatyta, judesiai ir judesio amplitudė jau yra atstatyta. Tris su puse mėnesio gydžiausi traumą tik reabilitacijomis ir kineziterapeutų pagalba. Vėliau tris savaites jau buvo dirbama ties jėgos atstatymu. Pirmieji raumenų skausmai jau yra išgyventi. Dirbsime dabar normaliai, kaip treneriai duos.

– Juozukas (Juozas Petkevičius-Juozukas, rinktinės trenerių štabo narys – LRT) minėjo, jog atrodote numetęs svorio?

– Laikomės dietos. Dabar gi madinga.

– Paskutinį kartą stambiame turnyre rinktinė rungtyniavo prieš dvejus metus. Kaip esate pasiilgęs nacionalinės komandos?

– Pasigedome rinktinės kaip ir visi krepšinio sirgaliai bei visas krepšinio pasaulis. Pasigedome vasaros, kai visi žaidžiame čempionate. Tikrai bus malonumu susitikti ir pajusti visą rinktinės gyvenimą. Tikrai to trūko.

– Ar buvo abejonių šią vasarą, jog laiku nespėsite sugrįžti į rikiuotę ir prisijungti prie rinktinės?

– Abejonių buvo ne vasaros metu, o gegužės viduryje, kuomet rankos ištiesimo ir atstatymo procesas sustojo. Buvo ieškoma, kas nutiko. Kalbėjome su gydytojais, buvo atliekami tyrimai, bet ranka ėmė ir išsitiesė. Viskas yra gerai.

– Kodėl nusprendėte pasilikti AEK klube Graikijoje?

– Tai lėmė labai daug priežasčių – šeima, klubas. Viskas Atėnuose patinka mano šeimai, o mums atsibodo kraustytis. Visą sezoną neturėjau jokių pretenzijų. Galbūt tik mūsų tikslai dėl traumų nebuvo įgyvendinti, bet man Graikijoje viskas buvo super. Gydžiausi Graikijoje ir buvau prižiūrimas AEK daktarų ir kineziterapeutų. Nemačiau priežasčių nelikti.

– Ar nebus keista varžytis Graikijos čempionate, kuriame jau nerungtyniaus Pirėjo „Olympiacos“ klubas?

– Keista nebus, bet bus daugiau motyvacijos kitiems klubams. Visi žinos, jog yra galimybė patekti į finalą. Anksčiau visi žinojo, kad tokios galimybės nėra. Bus žymiai įdomiau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.