Sportas

2019.07.22 11:00

Pasaulio čempionate – komiška vienišo italo kova baseine

Paulius Cubera, LRT.lt iš Pietų Korėjos2019.07.22 11:00

Antrąją pasaulio plaukimo čempionato dieną Pietų Korėjoje nutiko gana komiškas įvykis 100 metrų nugara vyrų atrankos varžybose. Italas Simone Sabbioni sugebėjo startuoti tik trečiu bandymu, plaukė vienas baseine, bet galiausiai pasiekė pusfinalį.

22 metų Italijos plaukikas atrankoje turėjo startuoti stipriausiųjų grupėje – septintajame plaukime kartu su tokiais plaukikais, kaip Ryanas Murphy`s ar Jevgenijus Rylovas. Vis dėlto šeštajame takelyje turėjęs startuoti italas nesugebėjo tinkamai atsispirti nuo baseino sienelės ir atsisukęs stebėjo, kaip jo varžovai tolsta.

Iškėlęs rankas S. Sabbioni apeliavo teisėjams, kad kažkas negerai su plaukikų įranga, kuri naudojama įsikibti ir tinkamai atsispirti nuo baseino sienelės.

Pasitarę teisėjai leido italui atrankos plaukimą pakartoti vienam. Plaukikas pasirinko kitą, penktąjį, takelį, tačiau ir antrą kartą duodant startą prietaisas neišlaikė, italo kojos nuslydo ir S. Sabbioni nestartavo.

Galiausiai jam buvo duotas trečiasis bandymas ir šįkart plaukikas pajudėjo, netrukus apsisuko ir finišavo per 53,85 sek. To pakako, kad atrankoje S. Sabbioni užimtų 13-ąją vietą ir patektų į vakare vyksiantį pusfinalį.

Gvangdžou baseine susirinkę žiūrovai griausmingomis ovacijomis pasveikino italo finišą.

„Buvau labai susikaupęs startui, bet kai prietaisas nuslydo pagalvojau „o kas dabar?“ Kai tai nutiko antrą kartą, galvojau tik apie tai, kad gedimas nepasikartotų. Šis daiktas sukėlė problemų ir kituose plaukimuose. Aš labai laimingas, kad man pavyko patekti į pusfinalį“, – kalbėjo S. Sabbioni.

100 m plaukime nugara Lietuvos sportininkai nedalyvauja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.