Sportas

2019.07.22 12:40

Danas Rapšys apie australo akibrokštą čempionui: kol jo nenuteis – aš nesikišiu

Sekmadienio vakarą Lietuva sulaikiusi kvapą laukė Dano Rapšio medalio pasaulio plaukimo čempionato 400 metrų laisvu stiliumi rungtyje. Įnirtingame finale Danui jo iškovoti nepavyko, o vėliau vykusioje apdovanojimų ceremonijoje sidabro medalininkas Mackas Hortonas sukėlė skandalą, atsisakydamas stovėti ant vienos pakylos su čempionu Sun Yangu. Apie varžovų nesutarimus pasisakė ir lietuvis.

„Aš nežinau, čia jų tokie dalykai. Manau, kol žmogus nėra nuteistas, kol nėra to paskutinio teismo, aš nesikišiu. Jeigu nuspręs, kad jis kaltas, taip, tada galima kažką pasakyti“, – LRT.lt apie kaltinimus pasaulio ir olimpiniam čempionui S. Yangui sakė D. Rapšys.

Antrą vietą užėmęs australas nelipo ant pakylos, nepozavo ir tradicinėje bendroje medalininkų nuotraukoje. Tik S. Yangui nulipus nuo pjedestalo M. Hortonas ant jo užlipo ir nusifotografavo kartu su bronzos laimėtoju Gabrielle`iu Detti.

Neužlipdamas ant pakylos M. Hortonas viešai protestavo prieš S. Yangą, kuriam dar 2014-aisiais buvo skirta nevieša trijų mėnesių diskvalifikacija už draudžiamų preparatų vartojimą. Be to, kinui gresia dar didesni nemalonumai.

Skelbiama, jog praėjusiais metais po varžybų paimtas sportininko kraujas dopingo mėginiui buvo sunaikintas plaktuku. Teigiama, jog kino mama nurodė apsaugos darbuotojams sunaikinti buteliuką su sportininko krauju.

Nors sportininkui buvo uždegta žalia šviesa varžytis pasaulio plaukimo čempionate Pietų Korėjoje, kino dar lauks bylos nagrinėjimas Sporto arbitražo teisme (CAS). Jeigu bus pripažintas kaltu, S. Yangui gresia diskvalifikacija iki gyvos galvos, o tuo pačiu būtų atimtas ir šis iškovotas aukso medalis.

Pats kinas sekmadienį oficialioje spaudos konferencijoje po varžybų teigė, kad australo akibrokštas jam nerūpi, tačiau pyko už įžeistą šalies garbę.

„Mačiau, kad jis nelipo ant podiumo, bet aš stengiuosi nekreipti į tai dėmesio. Aš viską įrodau plaukdamas baseine. Žinau apie jo asmeninį nusistatymą prieš mane, bet man nesvarbu jo asmeninis įžeidimas. Tačiau taip jis įžeidžia ne tik mane, bet ir mano šalį Kiniją, o tai yra gėdinga“, – tvirtino S. Yangas.

S. Yangas ir M. Hortonas dar susitiks 800 metrų laisvu stiliumi varžybose, tiesa, skandalas greičiausiai nebepasikartos, nes nė vienas iš plaukikų nėra rimtas pretendentas į medalius.