Naujienų srautas

Sportas2019.07.21 15:25

Skandalas: Rapšį finale aplenkęs australas, protestuodamas prieš čempioną, nelipo ant nugalėtojų pakylos

papildyta 16.12
LRT.lt 2019.07.21 15:25

Šeštadienio popietę Gvangdžou (Pietų Korėja) mieste vykstančiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate aistros virė ne tik baseine, tačiau ir šalia jo. Po 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungties finalo, kuriame ketvirtąją vietą užėmė lietuvis Danas Rapšys, australas Marcas Hortonas atsisakė lipti nugalėtojų pakylos.

Plaukikas iškovojo sidabro medalį, distancijoje nusileidęs tik nugalėtoju tapusiam rungties favoritui iš Kinijos Sunui Yangui.

Portalo LRT.lt sporto redaktoriaus Pauliaus Cuberos įspūdžiai apie skandalą tiesiai iš Gvangdžou:

„Gvangdžou arenoje australas sukėlė tikrą skandalą. Jam atsisakius lipti ant apdovanojimų pakylos niekas nesuprato, kas vyksta. Australų žurnalistai tiesiog ironiškai šypsojosi, o gausiai arenoje susirinkę Kinijos plaukimo sirgaliai kelis kartus garsiai nušvilpė M. Hortoną. Australas ne tik nelipo ant pakylos, bet vėliau atsisakė ir fotografuotis bendroje nuotraukoje, kuri paprastai daroma įteikus sportininkams medalius. Neaišku, ar dėl M. Hortono akibrokšto, ar taip tikrai buvo suplanuota iš anksto, tačiau po apdovanojimų vykusioje spaudos konferencijoje dalyvavo tik S. Yangas. Nei australo M. Hortono, nei bronzą iškovojusio italo čia nebuvo. FINA greičiausiai nusprendė nesuteikti australui galimybės dar kartą pasisakyti“, – tvirtino P. Cubera.

Neužlipdamas ant pakylos, M. Hortonas viešai protestavo prieš S. Yangą, kuriam dar 2014-aisiais buvo skirta nevieša trijų mėnesių diskvalifikacija už draudžiamų preparatų vartojimą. Be to, kinui gresia dar didesni nemalonumai.

Skelbiama, jog praėjusiais metais po varžybų paimtas sportininko kraujas dopingo mėginiui buvo sunaikintas plaktuku. Teigiama, jog kino mama nurodė apsaugos darbuotojams sunaikinti buteliuką su sportininko krauju.

Nors sportininkui buvo uždegta žalia šviesa varžytis pasaulio plaukimo čempionate Pietų Korėjoje, kino dar lauks bylos nagrinėjimas Sporto arbitražo teisme (CAS).

M. Hortonas yra viešai pavadinęs savo varžovą iš Kinijos „dopingo sukčiumi“.

Pats S. Yangas, kalbėdamas apie savo varžovo iš Australijos poelgį, po šeštadenį įvykusios 400 m laisvuoju stiliumi rungties apdovanojimo ceremonijos, teigė, jog toks M. Hortono protestas įžeidžia ne tik jį, bet ir visą Kiniją.

„Mačiau, kad jis nelipo ant podiumo, bet aš stengiuosi nekreipti į tai dėmesio. Aš viską įrodau plaukdamas baseine. Žinau apie jo asmeninį nusistatymą prieš mane, bet man nesvarbu jo asmeninis įžeidimas. Tačiau taip jis įžeidžia ne tik mane, bet ir mano šalį Kiniją, o tai yra gėdinga“, – tvirtino S. Yangas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi