Sportas

2019.07.21 17:41

Į Lietuvą po šiurpios traumos grįžęs Slavickas: dar tikrai norėčiau žaisti futbolą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.07.21 17:41

Sekmadienį specialiu reisu iš Belgrado į Kauno oro uostą sugrįžo šiurpią traumą praėjusį antradienį atsakomosiose Čempionų lygos pirmojo atrankos turnyro etapo rungtynėse su „Crvena Zvezda“ patyręs Marijampolės „Sūduvos“ klubo gynėjas Vaidas Slavickas.

Incidentas nutiko 59-ąją rungtynių minutę, kuomet prie kamuolio skubėjusį Vaidą Slavicką atviromis kojomis negailestingai pasitiko „Crvena Zvezda“ žaidėjas Marko Gobeljičius.

Serbų futbolininkui iškart buvo parodyta raudona kortelė, o vaizdas aikštėje sukretė ir aikštėje buvusius abiejų komandų žaidėjus. Netrukus nugabenus V. Slavicką į ligoninę paaiškėjo, jog „Sūduvos“ gynėjui lūžo abu blauzdos kaulai. Futbolininkui Belgrade buvo atlikta kojos operacija.

Gobeljičius čiuožia atviromis kojomis: rezultatas – raudona kortelė ir Slavickas ant neštuvų

Jau po rungtynių, kurias „Crvena Zvezda“ laimėjo rezultatu 2:1, M. Gobeljičius su ašaromis akyse atsiprašė visos „Sūduvos“ komandos. Kiek vėliau lietuvį sutraumavęs futbolininkas ligoninėje aplankė ir patį V. Slavicką.

„Crvena Zvezda“ klubas pasirūpino, jog lietuvis specialiu užsakomuoju reisu grįžtu iš Belgrado į Kauną. Serbijos sostinėje lietuviui lūžę kaulai buvo sutvirtinti metalinėmis plokštelėmis ir varžtais, kurie, sugijus kaulams, bus pašalinti.

„Atsimenu, jog pirmas bėgau prie kamuolio ir mačiau, kad priešininkas jau važiuoja į mane. Pajaučiau, kad nebegaliu pakelti kojos. Įvyko, kas įvyko, – LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnybai, nusileidęs į Lietuvą pasakojo V. Slavickas. – Manau, kad tame momente varžovui nereikėjo strimgalviais kažko siekti. Situacija buvo aikštės viduryje. Be to, jis jau matė, kad vėluoja prie kamuolio. Žinoma, dabar galima sugalvoti daug variacijų, kaip viskas galėjo būti kitaip.“

„Nėra nei vieno futbolininko ar kitos sporto šakos atstovo, kuris nenorėtų atsiprašyti taip sužalojęs savo varžovą. Niekas taip nedaro tyčia“, – pridūrė į Lietuvą grįžęs futbolininkas.

Marijampolės klubo gynėjas pasakojo, jog Belgrade futbolininku buvo pasirūpinta visokeriopai, o medicininis personalas nuolat teiraudavosi apie žaidėjo savijautą.

„Viskas buvo aukštame lygyje. Buvau prižiūrėtas. Vos ne kiekvieną minutę manęs buvo klausimą, ar ko nors nereikia. Pradėjome kalbėti serbiškai. Aplinkiniai juokavo, kad jau pramokau jų kalbą. Siūlė dar pasilikiti, tačiau sakiau, kad jau noriu namo“, – šypsojosi V. Slavickas.

Futbolininkas pasakojo, jog dviejų lūžusių blauzdos kaulų atstatymo ir sutvirtinimo operacija, pagal pirminius gydytojų tvirtinimus, pavyko sklandžiai. Anot V. Slavicko, serbų gydytojai po operacijos bendravo ir su mūsų šalies specialistais.

„Pažiūrėjome būklę po operacijos – procedūra pavyko. Konsultavomės ir su Lietuvos gydytojais. Jie matė nuotraukas. Sakė, kad viskas padaryta gerai, kaip turi būti, kaip yra praktikuojama, nutikus tokiems kojos lūžiams. Viskas į priekį“, – teigė žaidėjas.

Dabar V. Slavicko lauks daug kantrybės reikalausiantis reabilitacijos procesas. Gydytojų teigimu, lūžę kaulai gis nuo 3 iki 6 mėnesių, o vėliau teks atlikti dar vieną operaciją, kurios metu bus pašalinta metalinė plokštelė ir varžtai.

Marijampolės ekipos gynėjas į klausimą, ar dar išbėgs į aikštelę, turi aiškų atsakymą.

„Dar apie tai, kas bus vėliau, negalvoju. Svarbiausia, kad viskas gerai sugytų. Jeigu viskas pavyks, dar tikrai norėčiau žaisti futbolą“, – tikino futbolininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt