Sportas

2019.07.21 11:50

Europos jaunimo čempionato finale Martynui Aleknai medalio iškovoti nepavyko

LRT.lt 2019.07.21 11:50

Boruso (Švedija) mieste vykstančiame Europos jaunimo (iki 20 m.) lengvosios atletikos čempionato disko metimo rungties finale mūsų šalies atstovas Martynas Alekna medalio neiškovojo ir užėmė 11-ąją vietą iš 12-os finalo dalyvių.

Pirmasis lietuvio bandymas disko metimo sektoriuje nebuvo įskaitytas. Antruoju bandymu M. Alekna diską nusviedė 55,81 m ir kurį laiką buvo ketvirtoje pozicijoje. Visgi netrukus M. Aleknos varžovai ėmė gerinti savo rezultatus ir stūmė lietuvį į žemesnes pozicijas.

Trečiuoju bandymu M. Alekna turėjo galimybę pakilti keliomis pozicijomis į viršų bei iškovoti teisę atlikti papildomus metimus kovojant dėl medalių. Tiesa, trečiasis lietuvio pasirodymas disko metimo sektoriuje norimo rezultato neatnešė – bandymas buvo neužskaitytas.

Penktadienį vykusioje varžybų atrankoje Lietuvos disko metimo legendos Virgilijaus Aleknos sūnus geriausiu bandymu 1,75 kg sveriantį diską nusviedė 57,30 m ir su penktu rezultatu žengė į finalą.

Liepos mėnesį M. Alekna pasiekė savo karjeros rekordą, diską nusviedęs 59,99 m. Su tokiu rezultatu Švedijoje M. Alekna būtų iškovojęs galimybę atlikti papildomus metimus finalinėse varžybose.