2019.07.21 06:35

Per plauką į pusfinalį prasimušęs Andrius Šidlauskas: galiu tikrai geriau

Paulius Cubera, LRT.lt iš Pietų Korėjos2019.07.21 06:35

Be Dano Rapšio pirmąją plaukimo varžybų dieną pasaulio čempionate Pietų Korėjoje į baseiną šoko dar trys lietuviai. Tadas Duškinas varžėsi 50 metrų peteliške rungties atrankoje, o Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas100 m krūtine atrankoje. Lietuviams sekėsi skirtingai.

Septintajame atrankos plaukime startavęs A. Šidlauskas užėmė ketvirtąją vietą, kartu pagerindamas savo sezono rekordą – 59,75 sek. (buvo – 59,80). Tiesa, iki pernai pasiekto geriausio karjeros rezultato panevėžiečiui trūko nemažai (59,12).

Tik po paskutiniojo atrankos plaukimo A. Šidlauskas, jau kalbėdamas „mix“ zonoje sužinojo, kad prasimušė į pusfinalį paskutiniuoju numeriu – jo laikas atrankoje 16-as.

„Jaučiuosi neblogai, bet galvojau, kad plaukimas bus geresnis. Padariau, ką galėjau. Jeigu pakliūsiu į pusfinalį, tikiuosi, kad tikrai bus geresnis rezultatas. Jaučiu, kad galiu tikrai geriau. Vanduo labai geras, gerai jaučiuosi, forma gera. Tikrai manau, kad pusfinalyje bus geresnis laikas“, – laukdamas paskutiniųjų varžovų kalbėjo A. Šidlauskas.

Devintajame plaukime varžėsi Giedrius Titenis, tačiau į pusfinalį jis nepateko. Finišavo Giedrius per 1 min. 0,20 sek. ir užėmė 21-ąją vietą. Iki pusfinalio jam trūko 0,45 sek.

„Nežinau, kas nutiko, nelabai patenkintas. Buvo labai sunkus startas, kūnas sunkus“, – po starto kalbėjo G. Titenis.

100 m krūtine rungties atrankoje nugalėjo britas Adamas Peaty (57,59 sek.), antras buvo baltarusis Ilja Šymanovičius (58,87), trečias – japonas Yasuhiro Koseki (58,91). Su geriausiu karjeros rezultatu (59,12) A. Šidlauskas būtų užėmęs ketvirtąją vietą.

Sekmadienį vakarinėje programoje (nuo 14 val. Lietuvos laiku – tiesiogiai per LRT PLIUS ir portale LRT.lt) A. Šidlauskas varžysis šiose rungties pusfinalyje.

Pasaulio čempionate G. Titenis dar startuos 50 ir 200 m krūtine rungtyse, o A. Šidlauskas – 200 m krūtine ir 200 m kompleksiniu būdu plaukimuose.

Vienintelėje asmeninėje rungtyje – 50 metrų peteliške – čempionate dalyvaujantis Tadas Duškinas į pusfinalį sekmadienį neprasimušė.

Dešimtajame atrankos plaukime per 24,02 sek. finišavęs Tadas buvo dešimtas, o bendroje įskaitoje užėmė 34-ąją vietą iš 95 startavusių dalyvių.

T. Duškino šios rungties asmeninis rekordas, kuris yra ir Lietuvos rekordas, siekia 23,58 sek. Su tokiu aliku jis būtų buvęs 13-as ir į pusfinalį patekęs.

Geriausiai atrankoje pasirodė du plaukikai – tai amerikietis Caelebas Dresselas ir ukrainietis Andrijus Govorovas. Jie parodė tokį patį laiką – 22,84 sek.

Trečias buvo rusas Olegas Kostinas (23,01), o šeštąją vietą atrankoje užėmė mūsų kaimynas estas Danielis Zaicevas (23,26 sek.).