Naujienų srautas

Sportas2019.07.20 21:13

Įspūdingai atvertos piniginės – 10 brangiausiai apmokamų Eurolygos žaidėjų

LRT.lt 2019.07.20 21:13

Kinijos krepšinio CBA lygoje įvedus naujas taisykles žaidėjų kontraktuose, o didžiulėms NBA superkontraktų sumoms paliekant mažiau vietos algų kepurėje vidutinio lygio sutartims, Eurolyga išgyvena fenomenalų tarpsezonį, rašoma Ario Barko parengtame straipsnyje portale „Eurohoops.net“.

Eurolygos klubams pradėjus pasirašyti įspūdingus kontraktus su žaidėjais, portale „Eurohoops.net“ pateikiama dešimt pačių brangiausių kito sezono krepšininkų stipriausiame Senojo žemyno klubiniame turnyre. Tiesa, ne visų sąraše pateikiamų krepšininkų metinių atlyginimų sumos yra oficialiai patvirtintos.

1 vieta. Nikola Mirotičius („Barcelona“). 5,4 mln. JAV dolerių per sezoną.

„Eurohoops.net“ šaltinių duomenimis, Ispanijos pilietybę turintis juodkalniečių kilmės krepšininkas per ketverius metus Katalonijos sostinėje kiekvieną sezoną uždirbs po 5,4 mln. JAV dolerių.

N. Mirotičiaus kontraktas Europoje neprilygsta tik 2008-aisiais Pirėjo „Olympiacos“ pasirašytai sutarčiai su amerikiečiu Joshu Childressu, kuris su graiku klubu prieš vienuolika metų sukirto rankomis dėl trejų metų trukmės 20 milijonų JAV dolerių vertės kontrakto, neįskaičius mokesčių.

Krepšininkas ant stalo turėjo 45 mln. JAV dolerių pasiūlymą iš Jutos „Jazz“ ekipos, tačiau, įvertinus visas aplinkybes, „Barcelona“ pasiūlymas beveik niekuo nenusileido NBA klubo siūlomai sutarčiai.

2 vieta. Aleksejus Švedas (Maskvos srities „Chimki“). 4 mln. JAV dolerių.

Rimo Kurtinaičio auklėtinis nuo 2015-ųjų buvo brangiausiai apmokamas Europos žaidėjas, kuomet paliko NBA ir nusprendė sugrįžti į „Chimki“ gretas. Brangiausio žaidėjo kartelę krepšininkas dar labiau užkėlė, pratęsdamas sutartį su Rusijos ekipa 2017-aisiais.

Krepšininko kontrakto sumą tik šią vasarą pralenkė N. Mirotičius, pasirašęs sutartį su „Barcelona“. A. Švedas kitą vasarą galės pabandyti sumedžioti dar solidesnį kontraktą, kadangi 2019-2020 m. sezonas bus paskutinis jo pratęstoje sutartyje su „Chimki“.

3 vieta. Walteris Tavaresas (Madrido „Real“). 3 mln. JAV dolerių.

Tik praėjusiame sezone iškilęs kaip vienas iš svarbiausių Madrido klubo žaidėjų, W. Tavaresas greitai sukirto rankomis dėl Europoje ne itin įprastos trukmės – penkerių metų kontrakto.

Penkerių metų 15 mln. JAV dolerių vertės kontraktas su „Real“, įvertinus mokesčius, yra ekvivalentus penkerių metų trukmės 30 mln. JAV dolerių vertės sutarčiai su NBA klubu. Rungtyniaudamas NBA, W. Tavaresas per du sezonus uždirbo tik 2 mln. JAV dolerių, įskaičiuojant ir mokesčius.

4 vieta. Nando De Colo (Stambulo „Fenerbahče“). 2,6 mln. JAV dolerių.

Šį tarpsezonį nusprendęs palikti Maskvos CSKA klubą, N. De Colo ieškojo galimybių sugrįžti į NBA, kur teisės į žaidėją priklauso Toronto „Raptors“ ekipai. Visgi, Stambulo „Fenerbahce“ praradus į NBA išvykusį Marko Guduričių, Turkijos ekipos vadovybė nesnaudė ir sudarė sutartį su prancūzu.

Jeigu „Raptors“ būtų norėję pasiūlyti „Fenerbahče“ lygio pasiūlymą, Kanados klubui būtų reikėję ant stalo pateikti 5 mln. JAV dolerių metinį kontraktą.

5 vieta. Nickas Calathesas (Atėnų „Panathinaikos“). 2,55 mln. JAV dolerių.

Daugiausiai šiame sąraše uždirbantis įžaidėjas dar turi du sezonus galiojančią sutartį su „Panathinaikos“ klubu. Atėnų klube graikų kilmės amerikietis uždirba beveik vienu milijonu JAV dolerių daugiau nei antras brangiausias klubo žaidėjas – Jimmeris Fredette`as.

6 vieta. Janas Vesely (Stambulo „Fenerbahče“). 2,43 mln. JAV dolerių.

Praėjusio Eurolygos sezono MVP pasirodymą 2018-2019 m. sezono kampanijoje užtemdė traumos svarbiausių kovų metu. Čekas dar turi du sezonus galiosiančią sutartį su „Fenerbahce“ klubu.

Brangiausiai apmokamų krepšininkų dešimtuke J. Vesely yra tik vienas iš trijų priekinės linijos žaidėjų. Tai daug ką pasako apie J. Vesely pajėgumą Senojo žemyno stipriausio klubinio turnyro kontekste.

7 vieta. Sergio Rodriguezas. (Milano „AX Armani“). 2,2 mln. JAV dolerių.

Naujasis Artūro Gudaičio komandos draugas Milane atsisakė galimybės dar vienerius metus praleisti Maskvos CSKA klube bei uždirbti 2,5 mln. JAV dolerių per sezoną. „Chacho“ pravardžiuojamas krepšininkas su Italijos klubu susitarė dėl trejų metų trukmės kiek daugiau nei 6,5 mln. JAV dolerių vertės kontrakto.

8 vieta. Sergio Llullas. (Madrido „Real“). 2,2 mln. JAV dolerių.

Ilgametis Madrido „Real“ klubo žaidėjas į istoriją tikriausiai įsirašys kaip vienas geriausių Europos krepšininkų taip ir nedebiutavusių NBA čempionate. Tiesa, S. Llullas pats nusprendė nepraverti NBA čempionato durų, nors turėjo pasiūlymų iš stipriausios planetos krepšinio lygos.

Gynėjo kontraktas su „Real“ ekipa baigsis 2021-aisiais, kuomet krepšininkui jau bus 33-eji metai. Būtų sunku įsivaizduoti tokio amžiaus S. Llullą debiutuojantį NBA čempionate. Tiesa, jeigu iš tikrųjų nori išlaikyti ispaną Europoje, toliau turėsi jam mokėti solidžius pinigus.

9 vieta. Alexas Abrinesas („Barcelona“). 2,2 mln. JAV dolerių.

Po pertraukos nuo krepšinio A. Abrinesas vėl nusprendė pratęsti profesionalo karjerą bei grįžo į komandą, kurios garbę gynė prieš išvykdamas į NBA Oklahomos „Thunder“ klubą.

Krepšininkui dar tik 25-eri ir šiame dešimtuke jis yra jauniausias žaidėjas. Nors NBA čempionate pastaruosius kelis sezonus krepšininko statistika nebuvo įspūdinga, A. Abrinesas nebuvo paskutinis rotacijos žaidėjas „Thunder“ gretose. Galima tikėtis, jog krepšininko sugrįžimas į krepšinį bei Europą bus sėkmingas.

10 vieta. Kostas Sloukas (Stambulo „Fenerbahče“). 2,03 mln. JAV dolerių.

Nors K. Slouką šią vasarą medžiojo ne vienas stambus Eurolygos klubas, krepšininkas nusprendė trečią kartą savo karjeroje prasitęsti sutarti su Turkijos klubu.

Kiti krepšininkai, sudarę solidžius kontraktus su Eurolygos klubais:

Corry Higginsas („Barcelona“). 2 mln. JAV dolerių.

Kosta Koufous (Maskvos CSKA). 1,9 mln. JAV dolerių.

Mike`as Jamesas (Milano „AX Armani“). 1,8 mln. JAV dolerių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi