2019.07.20 14:11

Fantastiškas išsigelbėjimas: visų rungtynių metu atsilikusius lietuvius ištraukė Ulecko baudų metimai

atnaujinta 16.22
LRT.lt2019.07.20 14:11

Tel Avive (Izraelis) vykstančiame Europos jaunimo (iki 20 m.) vaikinų čempionate Donaldo Kairio treniruojama Lietuvos rinktinė šeštadienį pirmajame mače kovoje dėl 5-8 vietų po fantastiškos rungtynių pabaigos 94:93 (16:27, 19:18, 31:23, 28:25) nugalėjo bendraamžius iš Kroatijos.

Sekmadienį Lietuvos rinktinė kovos dėl 5-osios vietos Senojo žemyno pirmenybėse. Lietuvių varžovais bus Didžiosios Britanijos ir Turkijos poros nualėtojas. Rungtynės vyks nuo 13:45 val.

Kroatijos krepšininkai puikiai pradėjo rungtynes ir po keturių pirmųjų atakų jau pirmavo 8:0. D. Kairio auklėtiniai niekaip negalėjo sustyguoti savo puolimo, o varžovai vos po 6 minučių nuo susitikimo pradžios susikrovė 16 taškų pranašumą 21:5, o netrukus skirtumas tarp komandų dar labiau paaugo (25:7). Visgi per likusį laiką ketvirtyje mūsų šalies krepšininkai kiek pagerino savo situaciją 16:27.

Antrojo kėlinio pirmoje pusėje Lietuvos rinktinės įžaidėjas Arnas Velička buvo sumažinęs lietuvių atsilikimą iki vienženklio 23:32, tačiau Kroatijos krepšininkai spurtavo rezultatu 9:2 ir vėl susikrovė saugų pranašumą 41:25. Pirmosios mačo dalies pabaigoje Tado Vaičiūno ir Vitalijaus Kozio pastangomis skirtumas tarp komandų vėl kiek aptirpo 45:35.

Po didžiosios pertraukos Granto Vasiliausko vedami Lietuvos krepšininkai sparčiai mažino atsilikimą, o po Justo Sakalausko tritaškio lietuviai atsiliko tik trimis taškais 49:52. Kroatai visiškai iniciatyvos perimti varžovams neleido, tačiau prieš lemiamą kėlinį mūsų šalies rinktinė garsiai kvėpavo varžovams į nugaras 64:66.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje abiejų komandų žaidėjai keitėsi sėkmingomis atakomis, tačiau lietuviams stabtelėjus, varžovai sugebėjo atitrūkti 8 taškų persvara 81:73. G. Vasiliauskas ir V. Kozys baudų metimais artino lietuvius prie kroatų (77:81), tačiau varžovai eilinį kartą rungtynėse turėjo savo atsakymą – 88:79.

Tiksint paskutinei minutei kroatai pirmavo 7 taškais 93:86. Situaciją ėmė gelbėti pražangą metant tritaškį išprovokavęs Ignas Sargiūnas, realizavęs visus baudų metimus (89:93). Netrukus kroatai suklydo, o du taškus su pražanga pelnė A. Velička, sumažinęs atsilikimą iki minimumo 92:93.

Per likusias 30 sekundžių lietuviai nusprendė gintis be pražangų. Kroatai susikūrė progą metimui, tačiau dvitaškis skriejo pro šalį, o kamuolį gynyboje atkovojęs Lukas Uleckas išprovokavo varžovo pražangą. Gynėjas, likus žaisti 5 sekundes, pataikė abu metimus, išvedė lietuvius į priekį (94:93), o per likusį laiką Kroatijos rinktinė išsigelbėti nesugebėjo.

Lietuva U-20: Grantas Vasiliauskas ir Vitalijus Kozys po 17, Arnas Velička 15, Ignas Sargiūnas ir Lukas Uleckas po 12.

Kroatija U-20: Darko Bajo 24, Janas Palokajus 20, Toni Nakičius 14, Antonio Jordano 11.