Naujienų srautas

Sportas

2019.07.20 10:43

Prasidėjo Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas bei kelialapių į pasaulio čempionatą dalybos

LRT.lt 2019.07.20 10:43

Trakuose prasidėjo tris dienas vyksiantis atvirasis Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas. Jame varžosi daugiau negu 200 baidarininkų ir kanojininkų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Lenkijos ir Rusijos, skelbiama pranešime spaudai.

Iš viso Lietuvos čempionate bus išdalinti 35 medalių komplektai. Pirmą čempionatą dieną dėl apdovanojimų irkluotojai kovojo 500 metrų distancijoje.

Daugiausia intrigos buvo keturviečių baidarių varžybose, kur prie starto linijos stojo tituluoti varžovai. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkams Aurimui Lankui ir Edvinui Ramanauskui bei broliams Simonui ir Mindaugui Maldoniams iššūkį metė Rio žaidynių finalininkai Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas, Europos čempionatų prizininkas Ignas Navakauskas ir Lukas Šakalys.

Lietuvos čempionės titulą apgynė A. Lanko, E. Ramanausko ir brolių Maldonių irkluojama keturvietė. Ji distanciją įveikė per 1 min. 22,38 sek. ir artimiausius persekiotojus aplenkė 1,9 sek. Nugalėtojams atiteko ne tik Lietuvos čempionato aukso medaliai, bet ir kelialapis į pasaulio čempionatą, kuris rugpjūčio 22-25 dienomis vyks Vengrijoje.

„Intrigos ir emocijų netrūko. Tai matėsi ir iš gausaus žiūrovų būrio, kurie gan triukšmingai palaikė komandas. Mūsų įgulai gal yra paprasčiau, nes mes koncentruojamės tik šiai rungčiai. Po to, kai pasikeitė olimpinės distancijos, visą dėmesį skiriame tik olimpinėmis tapusioms keturviečių varžyboms. Tuo tarpu varžovai savo jėgas bando keliuose nuotoliuose, – pergale džiaugėsi E. Ramanauskas. – Užsitikrinome vietą pasaulio čempionate ir ten sieksime aukščiausių tikslų. Norime iškovoti kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes, tačiau pas mus labai didelė konkurencija ir labai mažai vietų žaidynėse. Į praėjusią Rio de Žaneiro olimpiadą patekome tik gavę papildomą vardinį kvietimą“.

Lietuvos čempionais tapo ir kiti tituluoti sportininkai. Vienviečių kanojų varžybose triumfavo šių metų Europos jaunimo čempionas Vadimas Korobovas. Dviviečių kanojų varžybose auksą iškovojo Europos čempionas Henrikas Žustautas kartu su porininku Ilja Dovidovskiu.

Vienviečių baidarių varžybose nepralenkiamas buvo Emilis Buivdas. Dviviečių baidarių čempionais tapo Tomas Jusevičius ir Elvis Sutkus. Keturviečių kanojų rungtyje auksą iškovojo Andrius Jančiukovičius, Mindaugas Talačka, Povilas Dambrauskas ir Dominykas Pažėra.

Penki medalių komplektai išdalinti moterų varžybose. Du aukso medalius iškovojo kanojininkė Gabrielė Čerepokaitė. Ji triumfavo vienviečių ir kartu su porininke Rūta Dagyte – dviviečių varžybose.

Vienviečių baidarių varžybose nepralenkiama buvo lenkė Edyta Dieniševska, kuri aplenkė antroje vietoje liksią praėjusių metų Lietuvos čempionę Gintarę Pališauskaitę. Dviviečių rungtyje nugalėtojomis tapo Ieva Vaitiekūnaitė ir Greta Gadeikytė. Keturviečių baidarių varžybas laimėjo Karina Martyniuk, Gabrielė Mažeikaitė, Dovilė Sudeikytė ir Ieva Juškaitė.

Šeštadienį nuo 14.30 val. Lietuvos čempionate vyks finaliniai plaukimai 1000 m distancijoje. Sekmadienį 13.30 val. prasidės 200 m finalai, o nuo 17.00 val. 5000 m finalai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi