Naujienų srautas

Sportas2019.07.19 21:21

Teko prisitaikyti: jaunieji plaukikai treniruotę surengė SPA centro baseine

LRT.lt 2019.07.19 21:21

Penktadienio paryčiais į Baku esantį olimpinį kaimelį atvykusi Lietuvos delegacija susidūrė su keblumais. Pagal Europos jaunimo olimpinio festivalio (EJOF) reglamentą kiekviena sporto šaka pasitreniruoti varžybų arenoje gali tik startų išvakarėse, o treniruotėms papildomų salių nėra skirta. Todėl norėdami po kelionės vėl įsivažiuoti į sportinį režimą sporto federacijų atstovai ėmė ieškoti išeičių – štai plaukikai treniruotę surengė fitneso ir spa centro baseine, informuojama pranešime spaudai.

Vos tik atvykus į spa centrą jaunieji plaukikai skeptiškai žvelgė į jame esančias sąlygas – dešimtys plaukti besimokančių vaikų, į vieną iš takelių nusileidžianti laiptų konstrukcija ir neįprastai didelė chloro koncentracija. Vis tik įšokus į baseiną nuotaikos kardinaliai pasikeitė.

„Visai gerai plaukiasi“, – apsukęs porą ratų nusijuokė 16-metis Aleksas Savickas, kuriam kartu su bendražygiais centro darbuotojai treniruotei geranoriškai paskyrė tris plaukimo takelius.

„Šiuo atveju bet kokias sąlygas įvertinčiau gerai, nes gavome baseiną, – po valandą trukusios treniruotės plačiai šypsojosi ir plaukimo komandos vadovė Rasa Duškinienė, kuri šį baseiną pasirinko iš dar kelių, kuriuos pasiūlė festivalio organizatoriai. – Buvo minčių, kad galbūt gali tekti turėti laisvą dieną, o to tikrai nenorėjome.“

Pagal festivalio reglamentą kiekvienos sporto šakos atstovai treniruotes varžybas priimsiančioje arenoje gali tik dieną prieš jų startą. Pirmieji – jau sekmadienį startuos – tenisininkai ir graikų-romėnų bei laisvųjų imtynių atstovai. Jiems treniruotės numatytos šeštadienį.

Tačiau visa likusi delegacijos dalis oficialiai pirmą kartą treniruotes galės surengti tik sekmadienį. Būtent dėl šios priežasties sporto šakų komandų vadovai ėmė ieškotis galimybių susiorganizuoti baseinus, aikšteles ir arenas kiek anksčiau.

„Aš pirmą kartą esu tokioje situacijoje, kai atvykome anksčiau, bet organizatoriai nesuteikė sąlygų treniruotis. Iš kitos pusės, mes dažniausiai į varžybas atvykstame dieną prieš jų startą, o dabar atvykome trimis dienomis anksčiau, – kalbėjo trenerė R. Duškinienė. – Gerai, kad LTOK finansuoja ir turėjome progą surengti treniruotę.“

Spa centras galėjo pasiūlyti tik 25 metrų baseinas, tačiau, nors EJOF plaukimo varžybos bus rengiamos olimpiniame 50 metrų ilgio baseine, moteris dėl to didelės problemos neįžvelgė.

„Pora treniruočių pasirengimo kokybei nepakenks, – pabrėžė R. Duškinienė. – Plaukikams reikia pajusti vandenį – jeigu praleidžiame treniruotes, tas pojūtis greitai išnyksta, todėl mūsų poilsio dienų skaičius yra ribotas, mes jų sau galime leisti labai mažai. Jeigu nejauti vandens – nejauti, ką darai. O jeigu nejauti, ką darai, tai kaip gali rodyti gerą rezultatą?“

Lietuvos plaukimo komandą Azerbaidžano sostinėje Baku sudaro 10 plaukikų – be jau minėto A. Savicko varžybose dalyvaus Daniilas Pancerevas, Nojus Skirutis, Laura Šliburytė, Džiugas Karklelis, Tomas Navikonis, Mija Motiejaitytė, Gerda Jotautė ir Tadas Praniauskas.

Visą šalies delegaciją EJOF sudaro 107 asmenys, iš kurių – 67 sportininkai. Jie liepos 21-27 dienomis kovos aštuonių sporto šakų varžybose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi