Sportas

2019.07.19 15:09

Sutapimas – prie Pietų Korėjos krantų artėja taifūnas Danas

Paulius Cubera, LRT.lt iš Pietų Korėjos2019.07.19 15:09

Pietų Korėjos mieste Gvangdžou vykstančiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate jau sekmadienį startuoja plaukikai. Dviejose rungtyse į aukščiausius apdovanojimus pretenduojantis Danas Rapšys tolimojoje Korėjoje turės „draugą“ – prie šalies krantų artėja taifūnas, kurį korėjiečiais pavadino vardu „Danas“.

Penktadienio popietę po ilgos kelionės iš Lietuvos nusileidus į Pietų Korėjos sostinę Seulą pasitiko itin tvankus oras. Temperatūra Pietų Korėjoje šiomis dienomis viršija 30 laipsnius karščio, bet saulės beveik nematyti. Debesuotas dangus ir nuolat prapliumpantis lietus gadiną nuotaiką, o korėjiečius verčia nerimauti – prie šalies krantų artėja taifūnas Danas.

Važiuojant iš Seulo į Gvangdžiu autobuse įjungtas televizorius rodė įvairias šalies naujienų ir pramogų programas, tačiau jas nuolat pertraukdavo įspėjimai apie artėjantį taifūną. Pietinių Korėjos dalių gyventojai įspėjami penktadienio vakarą nesiartinti prie jūros, išvaryti automobilius iš pavojingų vietų, apsirūpinti maisto ir vandens atsargomis bei pasikrauti mobiliųjų telefonų baterijas, jei kartais ilgesniam laikui dingtų elektra.

Tiesa, kol kas prognozuojama, kad Danas nebus labai galingas, tiesa, sustiprėti jis gali bet kada.

Lietuvis Danas Rapšys savo feisbuko paskyroje jau irgi pasijuokė iš jo vardu pavadinot taifūno: „Na, kol kas manęs niekas dar taifūnu nevadino, bet taip, aš jau Korėjoje, kur netrukus prasidės pasaulio čempionatas.“

Lietuvis į Gvangdžou baseiną šoks sekmadienį, kur jau pirmą dieną gali užsikabinti 400 metrų laisvu stiliumi rungties medalį. Pirmadienį jis pradės atranką 200 metrų plaukimo laisvu stiliumi rungtyje, kurios finalas numatytas antradienį.

LRT PLIUS ir portalas LRT.LT tiesiogiai transliuos kiekvienos dienos vakarines programas, kuriose vyks pusfinaliai ir finalai. Transliacijų pradžia kasdien nuo sekmadienio – 14 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.