2019.07.18 22:31

Izraelio uraganinio puolimo neatlaikę Lietuvos dvidešimtmečiai krito Europos čempionato ketvirtfinalyje

LRT.lt2019.07.18 22:31

Ketvirtadienį vakare Lietuvos jaunimo (U20) rinktinė ketvirtfinalyje susikovė su turnyro šeimininkais – Izraelio krepšininkais. Donaldo Kairio auklėtiniai 78:94 (18:20, 26:33, 17:23, 17:18) turėjo pripažinti varžovų pranašumą ir nepateko tarp keturių geriausių žemyno ekipų.

Lietuviai pradėjo mačą buksuodami – aikštės šeimininkai startavo 11:2 atkarpa. Netrukus, po varžovų lyderio Deni Avdija sudėtingo tritaškio, pastarieji pirmą kartą susikrovė dviženklę persvarą – 14:4.

Po svečių minutės pertraukėlės iniciatyvos ėmėsi Lukas Uleckas. Žalgirietis pelnė 5 taškus iš eilės ir per pusę sumažino atsilikimą – 9:14. Iš jo pavyzdį ėmė ir likę mūsų tautiečiai – po pirmojo kėlinio skirtumas tesiekė tik 2 taškus – 18:20.

Antrajame ketvirtyje kartojosi pirmojo scenarijus – aikštės šeimininkai jį pradėjo 11:5 spurtu ir susigrąžino 8 taškų pranašumą – 31:23.

Izraelio atstovai netrukus ir vėl pirmavo dviženkliu skirtumu ir į neviltį varė lietuvius. Arnas Velička bei Ignas Sargiūnas tylėjo, o prasidedant ilgajai pertraukai rezultatas buvo 44:53.

Nuostabaus L. Ulecko žaidimo vedini mūsų tautiečiai po ilgosios pertrakuos buvo priartėję iki 5 taškų, tačiau netrukus Izraelio krepšininkai vėl perėmė iniciatyvą. Sudėtingais tritaškiais svečius užšaudę izraeliečiai po 3 taškų vėl pirmavo dviženkliu skirtumu – 76:61.

Paskutiniame kėlinyje D. Kairio auklėtiniai pasivyti varžovų nepajėgė ir krito Europos čempionato ketvirtfinalyje.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose rungtyniavo L. Uleckas. Kaunietis pelnė 23 taškus (5/8 tritaškių, 7 atk. kam.). Jam talkino 18 taškų surinkęs V. Kozys (4/5 dvitaškių, 3/5 tritaškių, 8 atk. kam.) ir 13 pridėjęs Grantas Vasiliauskas (6/8 baudų metimų, 6 atk. kam.) Arno Veličkos sąskaitoje 10 taškų (0/7 dvitaškių, 2/9 tritaškių, 7 atk. kam.)

Nugalėtojams 17 taškų pelnė Razas Adamas (4/6 tritaškių), po 16 pridėjo D. Avdija (5/12 dvitaškių, 1/5 tritaškių, 10 atk. kam., 5 rez. perd., 4 blk.) ir Eidanas Alberas (4/5 dvitaškių, 4 per. kam.)