Naujienų srautas

Sportas2019.07.18 16:26

Jaunieji Lietuvos sportininkai išlydėti į Baku: sėkmės linkėjo Adamkus, varžybose dalyvaus ir Aleknos sūnus

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.07.18 16:26

Ketvirtadienį Vilniaus oro uoste surengtos Lietuvos jaunųjų sportininkų delegacijos išlydėtuvės į liepos 21-27 dienomis Baku (Azerbaidžianas) vyksiantį Europos jaunimo olimpinį festivalį.

Šių metų festivalyje iš viso varžysis net 3900 sportininkai, kuriems yra nuo 14 iki 18-os metų, o Lietuvai atstovaus 67 mūsų šalies atletai, kurie varžysis 8-iose rungtyse.

Į Azerbaidžianą išvykusius sportininkus išlydėjo ir kalbomis sveikino Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir kiti ceremonijoje dalyvavę garbūs svečiai.

„Tai pati pirmoji galimybė sportininkams pasirodyti tarptautinėje scenoje. Norisi, kad jie padarytų tai, ką moka, ką gali, ir dar truputėlį daugiau. Gali būti, kad tai jiems bus kelias į ateitį, – kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė. – Pamenu ir savo pirmąsias tarptautines varžybas. Aišku, mano laikais tarptautiniškumas buvo ne toks platus. Mano pačios pirmos didelės tarptautinės varžybos ir buvo man labai sėkmingos.“

Šventėje sėkmės spotininkams linkėjo ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidėjų vicečempionas Saulius Ritteris. Didžiulę tarptautinių varžybų patirtį sukaupęs sportininkas mūsų šalies atletams, išvykstantiems į Baku, linkėjo pasisemti kuo daugiau patirties iš Europos jaunimo olimpinio festivalio.

„Labai svarbu turėti tokių tarptautinių varžybų patirties būnant jaunu sportininku. Tvirtas pamatas stato gražų ir tvirtą namą. Patirtis ateina su metais. Kuo daugiau tokių startų, tuo geriau, – aiškino sportininkas. – Geri rezultatai motyvuoja, bet reikia suprasti, kad ne viskas išeina. Kartais nugali jaudulys ir patirties stoka. Kaip sakoma, iš pralaimėjimų galima išmokti daugiau nei laimėjimų. Jauniems sportininkams, kuriems nepavyksta realizuoti savęs, reikia daugiau kantrybės.“

Tarp Lietuvos delegacijos jaunųjų sportininkų buvo galima atrasti ir vienos iš Lietuvos sporto legendų atžalą. Lenvosios atletikos varžybų disko metimo rungtyje mūsų šaliai festivalyje atstovaus Virglijaus Aleknos sūnus Mykolas.

16-metis disko metikas savo karjeroje jau yra triumfavęs ir 18-mečių Lietuvos čempionate, o startas varžybose Baku bus pirmas rimtas sportininko pasirodymas tarptautinėje arenoje.

„Toks renginys man yra pirmasis karjeroje, todėl labai daug šiose varžybose pasiekti nesitikiu. Sau keliu tikslą patekti į finalą, – teigė M. Alekna. – Iš tikrųjų, nuo praėjusių metų padariau tikrai nemažą šuolį ir šių metų rezultatais esu patenkintas. Labiau koncentruojuosi į save ir kitų sportininkų rezultatų neseku.“

Medalio Europos jaunimo olimpiniame festivalyje tikisi imtynių delegacijos astovai. Į Azerbaidžiano sostinę jaunuosius kovotojus lydėjo imtynių rinktinės treneris ir Londono olimpinių žaidynių bronzos medalininkas Aleksandras Kazakevič.

„Treneris kaip visuomet – tikisi pačio geriausio. Žinoma, yra ir kiek traumuotų sportininkų, bet pavyko dalį tų traumų išgydyti. Galiu savo sportininkams palinkėti tik sėkmės, kad ji lydėtų ir ant kilimo“, – pasakojo buvęs imtynininkas.

Į varžybas Azerbaidžiane lietuviai, deja, nusivežti visų stipriausių sportininkų negalėjo. Tam koją pakišo žaidynių organizatorių parinktos imtynių svorio kategorijos, tarp kurių šiemet nebus sunkesnių kategorijų.

Anot A. Kazakevič, toks sprendimas – itin palankus festivalio šeimininkams, kurie dominuoja lengvesnėse kategorijoje.

„Kas užsako muziką, tas ir diriguoja. Aišku, azerbaidžianiečiai lengvose svorio kategorijose yra vieni stipriausių imtynininkų, todėl jie ir pasirinko lengvesnes svorio kategorijas olimpiniame festivalyje.

Jeigu būtų visų svorio kategorijų atranka, mūsų rinktinę sudarytų sunkesni sportininkai. Yra tikrai talentingų berniukų, kurie stebės renginį tik iš šalies. Svorio kategorijose nuo 45 iki 65 kilogramų galiu išskirti Adomą Grigaliūną, kuris kovos svorio kategorijoje iki 55 kilogramų. Jis yra tikrai patyręs imtynininkas. Iš jo tikiuosi geriausio rezultato“, – tvirtino treneris.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi