Naujienų srautas

Sportas2019.07.18 10:36

Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate vyks kovos dėl kelialapių į pasaulio čempionatą

LRT.lt 2019.07.18 10:36

Liepos 19-21 dienomis Trakuose vyks Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas. Šalies pirmenybėse bus kovojama ne tik dėl Lietuvos čempionų titulų, bet ir dėl kelialapių į pasaulio čempionatą. Rugpjūčio 22-25 dienomis Vengrijoje vyksiančiame pasaulio čempionate dalyvaus 7 Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo įgulos, skelbiama pranešime spaudai.

Lietuvos čempionate atkakliausia kova prognozuojama 200 metrų baidarių vienviečių varžybose, kur prie starto linijos stos praėjusių metų pasaulio vicečempionas ir šių metų Europos žaidynių finalininkas Arturas Seja bei 2015 ir 2016 m. Europos čempionato prizininkas Ignas Navakauskas.

Ne mažiau intriguojančios bus ir 500 m keturviečių baidarių varžybos. Į Tokijo olimpinių žaidynių programą įtrauktoje distancijoje dėl kelialapio į pasaulio čempionatą kovos tituluoti Lietuvos baidarininkai. Rio de Žaneiro olimpiados prizininkų Aurimo Lanko ir Edvino Ramanausko bei brolių Simono ir Mindaugo Maldonių irkluojama keturvietė varžysis su Rio žaidynėse penktą vietą užėmusiais Ričardu Nekriošiumi ir Andreju Olijniku bei Luku Šakaliu ir I. Navakausku.

Trakuose varžysis ir kiti tituluoti Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai. Vienviečių kanojų 1000 m distancijos favoritu laikomas prieš savaitę Europos čempionu tapęs Vadimas Korobovas. Vienviečių kanojų 200 m rungtyje titulą gins Europos čempionas Henrikas Žustautas.

„Pagal Tarptautinės baidarių ir kanojų irklavimo federacijos taisykles, svarbiausiose tarptautinėse varžybose – olimpinėse žaidynėse, pasaulio bei Europos čempionatuose toje pačioje distancijoje šaliai gali atstovauti tik vienas sportininkas. Todėl medalius tarptautinėse varžybose laimintys Lietuvos baidarininkai ir kanojininkai pirmiausia tarpusavyje turi išsiaiškinti, kurie yra stipriausi šį sezoną. Šių metų rezultatai ir pasiekimai pasaulio čempionate gali turėti nemažai įtakos ir formuojant komandos sudėtį kitų metų Tokijo olimpinėms žaidynėms, todėl pergalės kaina Lietuvos čempionate dar labiau išaugo“, – sako Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos generalinis sekretorius Romas Petrukanecas.

Lietuvos čempionate pirmieji medaliai bus išsidalinti 500 m distancijoje, finalai vyks penktadienį nuo 16.30 val. Šeštadienį nuo 14.30 val. vyks 1000 m nuotolio finalai. Sekmadienį 13.30 val. prasidės 200 m finalai, o nuo 17.00 val. 5000 m finaliniai plaukimai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi