Naujienų srautas

Sportas2013.01.23 09:56

Traumuotas L. Kleiza jaučia aktyvios vasaros pasekmes

Vasarą nacionalinei rinktinei paaukojęs Linas Kleiza dabar jaučia sunkios vasaros padarinius.

Vasarą nacionalinei rinktinei paaukojęs Linas Kleiza dabar jaučia sunkios vasaros padarinius.

Trečią sezoną Toronto „Raptors“ ekipai atstovaujantis lietuvis dėl kojos skausmų praleido 11 pastarųjų dvikovų, o kada grįš į aikštę, nežino.

„Skausmas tik moralinis – širdį skauda, – šypsojosi L. Kleiza, tačiau netrukus surimtėjo. – Nepatyriau traumos, paprasčiausiai turi ataugti raumuo. Kai jis padidės ir bus toks, koks buvo prieš tai, galėsiu žaisti.“

L. Kleiza teigia, jog yra pasirengęs bet kada žengti į aikštę, bet kol kas nepasitiki savo koja šimtu procentų, o ir gydytojai dar neleido sugrįžti.

„Raptors“ puolėjas neslėpė, kad problemos dėl kelio kilo dėl įtemptos vasaros, atstovaujant Lietuvos rinktinei.

„Operacijų nereikia, paprasčiausiai turiu sustiprinti koją, kad po ilgos vasaros vėl galėčiau žaisti visa jėga,  – tinklalapiui BasketNews.lt sakė L. Kleiza. – Po praėjusio sezono nebuvo laiko pailsėti, rengėmės olimpinėms žaidynėms, atrankos turnyrui, koja silpnėjo, tad dabar negaliu žaisti.“

L. Kleiza nerungtyniauja jau beveik mėnesį. Net ir sausio pradžioje vykusį 28-ąjį gimtadienį jis sutiko ne krepšinio aikštelėje.

„Jie greitai praėjo, – paklaustas apie 28-erius metus sakė L. Kleiza. – Pamenu, dar neseniai buvo 21 ar 22 metai. O dabar karjera įpusėjus ir eina link pabaigos.“

Jau septintus karjeros metus L. Kleiza žaidžia pajėgiausioje pasaulio lygoje. Tačiau karjeros etapas Toronte lietuviui itin sudėtingas.

Šį sezoną jis sužaidė tik 20 rungtynių iš 41. Traumos lietuvį kamuodavo ir per pirmus du sezonus „Raptors“ ekipoje – jis sužaidė tik 88 dvikovas iš 164. Traumos yra viena priežasčių, kodėl L. Kleizos pavardė šį sezoną kaip niekada dažnai minima tarp kandidatų būti išmainyta.

Tačiau krepšininkas tikino, jog į kalbas dėmesio nekreipia.

„Tos kalbos manęs nejaudina. Galvoju tik viena – kaip atsigauti ir grįžti į aikštelę. O tie kiti dalykai – kas bus ir kaip bus – nuo manęs nepriklauso. Iškeis, neiškeis – tai tokie dalykai, kurie NBA yra kasdienybė“, – pareiškė L. Kleiza.

Psichologinio spaudimo puolėjas nejaučia. Jam svarbiausia – pasirūpinti sveikata, kad atsinaujinusi ar dar viena trauma nesugriautų karjeros.

„Aš viską darau: sportuoju, treniruojuosi, stiprinu koją. Tik nesitreniruoju su komanda ir nežaidžiu penki prieš penkis“, – pabrėžė L. Kleiza, „Raptors“ rungtynes stebintis iš šalies pasipuošęs kostiumu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi