Sportas

2019.07.17 17:42

„Žalgirio“ iššūkį priėmęs Joao Martinsas: atsakomybė dėl rezultato teks tik man

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.07.17 17:42

Vilniaus „Žalgirio“ klubas rengiasi atsakomosioms Europos lygos atrankos varžybų rungtynėms su „Honved“ klubu. Sezoną su Mareku Zubu pradėję vilniečiai antrąjai dvikovai jau rengiasi su nauju strategu – portugalu Joao Martinsu. Šis teigė, kad atsakomybė už „Žalgirio“ pasiekimus Europoje tenka jam, o ne prieš jį dirbusiam treneriui.

„Smagu dirbti su tokiais talentingais žaidėjais, kurie rodo tokią motyvaciją. Žinoma, dienos gana įtemptos, reikia suprasti naujus dalykus, neturiu daug laiko. „Žalgirio“ komandą žinau, bet būti viduje komandos ir stebėti viską iš šono yra skirtingi dalykai.

Tai tikrai didelis iššūkis ir ne tik man – ir žaidėjams. Jau turiu šios patirties įvairiose pozicijose, tiek kaip žaidėjas, tiek kaip treneris. Tokioms rungtynėms motyvacijos ieškoti tikrai nereikia. Mes esame pasirengę. Mes nieko nebijome, tiesiog turime žaisti futbolą. Tą darome ir tam esame pasirengę“, – kalbėjo anksčiau Kauno „Stumbrą“ treniravęs portugalas.

Kaip anksčiau portalui 15min sake „Žalgirio” vykdančioji direktorė Vilma Venslovaitienė, J. Martinsas sprendimui, ar priimti vilniečių pasiūlymą, turėjo valandą.

„Taip, pokalbis prasidėjo likus labai mažai laiko iki pirmos treniruotės, bet atėjus pasiūlymui iš tokio klubo, kaip „Žalgiris“, supratau, kad tai puikus šansas. Aš pasitikiu savimi, savo futbolo idėjomis ir bandysiu jas pateikti savo komandai. Todėl tai man buvo lengvas sprendimas.

Mano reakcija buvo „super“, buvau labai laimingas. Buvau kitoje komandoje, man patiko darbas, tačiau klubas susidūrė su problemomis, apie kurias jūs žinote. Pirmą kartą karjeroje susidūriau su tokiomis problemomis, esu labai laimingas, kad sulaukiau šio pasiūlymo. Kiekvienas treneris svajoja dirbti kuo geresniame klube“, – teigė J. Martinsas.

Budapešte vilniečiai sugebėjo įmušti tik vieną įvartį, nors turėjo daug progų pasižymėti. „Honved“ ekipa įmušė tris ir buvo per žingsnį nuo ketvirto, tačiau rezultatui esant 3:0 nesugebėjo realizuoti 11 metrų baudinio. Vis dėlto, J. Martinsas savo naujos komandos žaidime įžvelgė gerų dalykų.

„Mačiau, kad viena komanda žaidė geriau, turėjo daugiau progų, bet nelaimėjo. Kita komanda pasiekė gerą rezultatą, nepaisant nelabai gero žaidimo. Gerbiame varžovą, žinome, ko jiems reikia, bet manau, kad ir mes turime tokius pačius šansus. Jeigu jei įmušė tris įvarčius, manau, ir mes tai galime padaryti.

Tai naujos rungtynės, galime sakyti, kad tai antra prieš savaitę prasidėjusių rungtynių dalis. Žinoma, jie turi nemažą pranašumą, bet mes darysime savo darbą. Žaisime prie savų sirgalių ir tikiuosi, kad visi kartu galime nuveikti kažką ypatingo“, – kalbėjo J. Martinsas.

Treneris sakė, kad traumą patyręs vienas „Žalgirio“ lyderių Saulius Mikoliūnas yra pasirengęs žaisti ir nuo paties trenerio sprendimo priklausys, ar veteranas pasirodys aikštėje.

J. Martinsas nenorėjo išsiplėsti apie galimus pasikeitimus komandos sudėtyje ar taktikoje, tačiau atsakomybės už komandos rezultatą nesikratė. Nesvarbu, kad pirmąją dvikovą „Žalgiris“ pralaimėjo su M. Zubu, anot J. Martinso, už galutinį rezultatą yra atsakingas dabartinis treneris.

„Nuo to momento, kai priėmiau pasiūlymą dirbti čia, niekas kitas nėra atsakingas už komandos rezultatus. Bent jau už blogus. Su gerais atsakomybe pasidalinsiu su visais. Taip, rytoj žais komanda, kuri sustatyta iš anksčiau, bet atsakomybė teks man“, – sakė J. Martinsas.

„Žalgirio“ ir „Honved“ dvikova LFF stadione ketvirtadienį prasidės 20:00 val.