2019.07.17 19:57

Latvius sutriuškinusi Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė keliauja į Europos čempionato ketvirtfinalį

papildyta 22.32 val
LRT.lt2019.07.17 19:57

Trečiadienį Tel Avive, Izraelyje, Lietuvos jaunimo (U20) rinktinė tęsė kovas Europos čempionate. Donaldo Kairio auklėtiniai 114:75 (28:15, 26:25, 34:13, 26:22) sumindė bendraamžius iš Latvijos ir pateko į turnyro ketvirtfinalį.

Rungtynes Arnas Velička pradėjo pelnydamas du taškus su pražanga ir po to smeigdamas šūvį iš toli. Jo puikus žaidimas leido solidžiai pradėti rungtynes – 11:4. Pats įžaidėjas tuo metu buvo surinkęs jau 8 taškus.

Kibi gynyba ir solidžiai progas išnaudojanti gynėjų grandis leido persvarą krautis ir toliau. Po pirmųjų dešimties minučių ekipas skyrė jau 13 taškų – 28:15.

Antrasis ketvirtis startavo panašiai kaip ir pirmasis – Vitalijaus Kozio vedami lietuviai surengė 13:8 atkarpą ir susikrovė net 21 taško pranašumą – 41:20.

Nors Latvijos krepšininkai ir pajėgė sužaisti sėkmingesnę atkarpą ir sumažinti atsilikimą iki 14 taškų – 28:42, tačiau D. Kairio auklėtiniai ir toliau diktavo žaidimo tempą bei turėjo iniciatyvą. Prasidedant ilgajai pertraukai rezultatas buvo 54:40.

Antrojoje mačo dalyje savo šou tęsė vien trečiajame kėlinyje 10 taškų pelnęs A. Velička. Gynėjo įkvėpti lietuviai startavo 13:7 ir pamažu ėmė dar labiau tolti nuo varžovų – 67:47.

Lietuvos rinktinės lyderiui atsisėdus pailsėti žaidimas ir toliau vyko sklandžiai. Gynėjai prasiveržimais ir perdavimais varpė latvių gynybą. Pasibaigus trims kėliniams skirtumas siekė jau 35 taškus – 88:53. Paskutinysis ketvirtis tebuvo formalumas.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo 21 tašką pelnęs A. Velička (7/9 dvitaškių, 5 rez. perd.) Jam solidžiai talkino 12 surinkęs Grantas Vasiliauskas (3/5 dvitaškių) bei po 11 pridėję V. Kozys (1/6 dvitaškių) ir I. Sargiūnas (3/4 tritaškių).

Ketvirtfinalio mačą Lietuvos krepšininkai žais jau ketvirtadienį, 20:30 val. Tiesioginę rungtynių transliaciją tiesiogiai galėsite stebėti portale LRT.lt.

Lietuvių varžovai bus aštuntfinalio susitikime bus Izraelio rinktinė, 88:69 nukovusi juodkalniečius