Naujienų srautas

Sportas2019.07.17 16:01

Bendražygio nelaimės sukrėstas Švrljuga: tai trauma, dėl kurios gali prarasti viską

Slavickui sėkmingai atlikta operacija

Antradienio vakare savo žygį UEFA čempionų lygos atrankoje baigė Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai, pirmojo atrankos etapo antrose rungtynėse 1:2 neprilygę Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipai. Tačiau grįždami marijampoliečiai daugiausiai galvojo ne apie rezultatą, o apie atkaklioje kovoje dėl traumos ilgam prarastą komandos veidą Vaidą Slavicką.

Trečiadienio popietę „Sūduva“ pranešė, jog lietuviui sėkmingai buvo atlikta operacija.

Įsibėgėjant antrajam dvikovos kėliniui marijampoliečių krašto gynėjas atliko perdavimą į priekį, o į dvikovą pavėlavęs serbų ekipos saugas Marko Gobeljičius tiesiomis kojomis įčiuožė tiesiai marijampoliečiui į kairiąją koją.

Svečių ekipos nariai, išvydę kraupų bendražygio kojos vaizdą, susiėmė už galvų ir suvokė – nutiko kažkas siaubingo. Tai suprato ir mačo arbitras, iš pradžių parodytą geltoną kortelę serbui netrukus pakeitęs raudona. Po mačo buvo patvirtinta – 33-ejų patyrusiam futbolininkui buvo sulaužyti abu blauzdos kaulai.

Gobeljičius čiuožia atviromis kojomis: rezultatas – raudona kortelė ir Slavickas ant neštuvų

Vaidas Slavickas iš karto buvo nugabentas į ligoninę Belgrade, kur trečiadienį jam buvo atlikta operacija, po kurios veterano lauks ilga reabilitacija.

Į Vilnių grįžę „Sūduvos“ futbolininkai vieningai tvirtino – tokia trauma visus rimtai šokiravo.

V. Slavicko trauma šokiravo net ir Serbijos futbolo gerbėjus. Didžiuosiuose šalies sporto portaluose komentarų skiltyse serbai į šuns dienas mala M. Gobeljičių ir siunčia linkėjimus lietuviui greičiau pasveikti. „Twitter“ tinkle situacija panaši – kai kurie serbai net pritaria „Sūduvos“ trenerio Vladimiro Čeburino nuomonei, kad M. Gobeljičius turi būti nubaustas kuo griežčiau. Šiose žinutėse, žinoma, neišvengta ir necenzūrinių žodžių bei įžeidimų.

Sukrėstas po įvykių atrodė ir Andro Švrljuga. Būtent jis buvo vienas pirmųjų, po incidento susiėmusių už galvos ir suvokusių traumos rimtumą. Vilniaus oro uoste kroatas portalui LRT.lt sakė, jog tokia įvykių eiga rimtai sukrėtė visą komandą.

„Pirma noriu pakalbėti ne apie rungtynes, o apie Vaido Slavicko traumą, nes man tai yra svarbiausias dalykas. Nėra gražu tai, kas nutiko. Trauma tikrai sunki, visi mes buvome šokiruoti.

Tačiau tokiomis akimirkomis visi turime išlikti kartu – valdžia, žaidėjai, ieškoti kelių, kaip jam padėti, nes jo laukia labai sunkus periodas, – sakė trečią sezoną Marijampolėje žaidžiantis krašto gynėjas.

Kalbant apie rungtynes – mes nebuvome tokie blogi, nors ir pralaimėjome bei į kitą etapą nepatekome. Prieš rungtynes tarėmės, jog pirmas penkiolika minučių privalome kompaktiškai gintis ir nepraleisti, tačiau nutiko taip, kaip nutiko“.

Jo teigimu, po ankstyvo, jau ketvirtąją minutę gauto smūgio, komanda sugebėjo atsitiesti, tačiau dar skaudesnis buvo antrasis serbų ekipos kirtis dar pirmajame kėlinyje.

„Po pirmo įvarčio pradėjome žaisti geriau. Turėjome kelias progas, bet antras praleistas įvartis mus pražudė. Pradėjome dvejoti savimi, jog galbūt negalime to padaryti, tačiau prieš antrąjį kėlinį nusprendėme būti atviresni, nes, norint patekti toliau, privalėjome mušti du įvarčius.

Dėl tokios žaidimo eigos varžovai turėjo daugiau šansų, tačiau mes privalėjome rizikuoti. Po Vaido traumos įgavome žaidėjo persvarą, pradėjome žaisti dar atviriau, pasižymėjome, tačiau pabaigoje to neužteko.

Jei būtume įmušę dviem-trimis minutėmis anksčiau – kas žino, kaip dvikova būtų pasibaigusi tada.

Manau, kad garbingai atstovavome „Sūduvai“ ir Lietuvos futbolui, o dabar turime koncentruotis į Europos lygą. Poroje su San Marino komanda jau esame favoritai“, – ryžto nestokojo 33-ejų futbolininkas.

Paguodos įvartis: po Semiro Kerlos perdavimo „Sūduvos“ ekipoje pasižymėjo Mihretas Topčagičius

Kalbai vėl pasisukus apie V. Slavicko situaciją, A. Švrljuga įvertino bendraklubio svarbą ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų, kolegai skirdamas ir ne vieną skambų epitetą.

„Šioje komandoje jis yra neįtikėtinai svarbus ne tik kaip žaidėjas, bet ir kaip žmogus. Per tris metus, kol čia esu, mačiau, kaip jis žaidžia aukščiausiame lygyje, tad praradome labai svarbų žaidėją.

Tikiuosi, jog mūsų valdžia – prezidentas, sporto direktorius, priims sprendimus, kurie bus geriausi Slavickui, pavyzdžiui, suteiks jam naują kontraktą, nes jis yra šio klubo legenda. Mano akimis – ne tik klubo, bet ir Lietuvos futbolo, – sakė A. Švrljuga.

Visi dabar turime išlikti su juo ir jo šeima. Tai yra trauma, kurios metu futbole per minutę gali prarasti viską. Per minutę gali prarasti vienerius ar dvejus metus. Tai yra tavo profesija, tavo duona, tu iš to išlaikai savo šeimą. Tai tikrai didelė netektis visiems“.

Tuo tarpu rungtynėse nuo pirmųjų minučių rungtyniavęs jaunasis Paulius Golubickas, kalbėdamas apie rungtynes, savo pasirodymą vertino kritiškai ir taip pat svarstė, jog svarstykles į kitą pusę būtų galėjęs pakreipti anksčiau sukurtas tikslus smūgis.

„Asmeniškai buvo sunkios rungtynės, nedžiugina ir rezultatas. Mano žaidime buvo nemažai broko, taip pat labai nesmagu dėl Vaido, tikiuosi, jog tai komandos nepaveiks per daug stipriai. Turėjome keletą progų, bet taip galėjome praleisti ir daugiau, – svarstė Lietuvos rinktinėje šiemet debiutavęs atakuojantis saugas.

Kai išvijo varžovų žaidėją – žaidėme neblogai ir kovojome iki galo. Pelnėme įvartį ir, jei būtume pasižymėję kiek anksčiau, gal būtume pasiekę ir lygiąsias“.

Devyniolikmetis Belgrado Rajko Mitičiaus stadione šiemet jau lankėsi ir su rinktine, tačiau 1:4 pralaimėtoje kovoje liko ant suolo, tad šis pasirodymas jam buvo pirmasis prie tokios sirgalių gausos.

Jo paties teigimu – tai jam bus pozityvi patirtis ateičiai.

„Pirmą kartą teko žaisti tokioje atmosferoje, labai gera patirtis. Man, kaip jaunam žaidėjui, tikrai geros emocijos, bus geri prisiminimai ir tikiuosi daugiau tokių rungtynių“, – kalbėjo P. Golubickas.

Jaunasis talentas, LRT.lt paklaustas apie Vaido Slavicko netekties reikšmę svarstė apie tai, jog į aukščiausią lygį tokio amžiaus žaidėjui po rimtos traumos gali būti itin sunku.

„Aikštėje Vaido vaidmuo buvo tikrai svarbus, tad netektis paveiks komandą. Taip pat jis yra jau labiau patyręs, padeda jaunimui, bus tikrai gaila. Galima sakyti, jog ir visa karjera kabo ant plauko, nes nebėra jaunas žaidėjas, atsistatymas bus netrumpas.

Linkiu Vaidui stiprybės ir tikiuosi, kad tas atsistatymas bus kuo greitesnis“, – teigė futbolininkas.

„Sūduvos“ dabar laukia kovos Europos lygoje, kur antrajame atrankos etape iššūkį marijampoliečiams bandys mesti San Marino „Tre Penne“ ekipa. P. Golubicko teigimu – komanda turi mobilizuotis ir stengtis laimėti seriją ne tik dėl savęs, bet ir dėl kritusio komandos draugo.

„Tikiuosi, kad tai praeis greitu metu ir komanda susitaikys su tuo, nes turime judėti pirmyn. Turime ruoštis kitoms rungtynėms. Nesmagu, kad nutiko tokia šiurpi trauma, tačiau dabar negalime nieko pakeisti ir turime stengtis jo labui laimėti kitas rungtynes“, – kalbėjo P. Golubickas.

„Sūduva“ savo sezoną Europoje tęs kitą savaitę, kai jau Europo lygos atrankoje dviejų rungtynių serijoje susitiks su San Marino klubu „Tre Penne“. Pirmosios rungtynės ketvirtadienį (liepos 25 d.) bus žaidžiamos išvykoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi