Sportas

2019.07.18 08:14

Kaip baseine orientuojasi neregys plaukikas pasaulio čempionas Edgaras Matakas?

Mantas Stankevičius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.07.18 08:14

Pirmasis Lietuvos neregys plaukikas paralimpinėse žaidynėse Edgaras Matakas rengiasi neįgaliųjų plaukimo pirmenybėms. Rugsėjį Londone jis gins čempiono titulą 50-ies metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje.

Nuo gimimo kaunietis Edgaras Matakas buvo silpnaregis, laikui bėgant regėjimas tik silpnėjo. Visiškai regėjimo vaikinas neteko būdamas penkiolikos.

Plaukimo treniruotes lankęs paauglys prieš ketverius metus sužinojo apie galimybę patekti į paralimpines žaidynes. Sportinio užsispyrimo pakako ir vos septyniolikos metų E. Matakas tapo pirmuoju Lietuvos neregiu plaukiku paralimpinėse žaidynėse, o prieš dvejus metus iškovojo bronzos ir aukso medalius pasaulio neįgaliųjų pirmenybėse.

E. Matako teigimu, praeityje pasiektos pergalės skatina stengtis dėl ateities laimėjimų.

„Nuostabus jausmas – įšoki, išlendi, pirmi grybšniai ir visą laiką maksimaliai plauki, plauki. Lauki tos sienelės, atrodo, čia prie pat, tu turi ją paliesti ir vis greitėji, greitėji, baksteli treneris per nugarą su lazda ir ištiesi ranką ir sienelę ir pasako, kad dar nugalėjai, tai nežinai, kur dėtis savyje, atrodo, norisi viską tuo momentu daryti“, – apie pojūčius plaukiant nieko nematant pasakoja E. Matakas.

Plaukiko treneris Paulius Stankevičius jau įprato visiems demonstruoti specialią lazdą, kuria per varžybas perspėja savo auklėtinį prieš posūkį ar finišą.

„Žvejų reikmenų parduotuvėje perki spiningo meškerę, po to, jeigu reikia, galą šiek tiek pasitrumpini, patepi klijų ir iš vaistinės specialų daikčiuką užmauni ir, kad jokios pažeidos nebūtų liečiant. Tai tiek, tokia ta mūsų lazda. Nebrangiai kainuoja, aštuoni eurai gal“, – lazdą demonstravo P. Stankevičius.

Pačią lazdą galite pamatyti Manto Stankevičiaus reportaže (nuo 1:20 min.).

Sportas. Orai. Edgaras Matakas pradėjo pasirengimą pasaulio neįgaliųjų plaukimo pirmenybėms

E. Matakas su treneriu jau pradėjo pasirengimą rugsėjo mėnesį Londone vyksiančiam pasaulio neįgaliųjų plaukimo čempionatui, kuriame dėl kelialapių į Tokijo žaidynes kovos ir Mindaugas Dvylaitis. Kelialapiai bus įteikti pirmą ir antrą vietas užėmusiems sportininkams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.