2019.07.16 21:23

Įvartis krito per vėlai: Serbijos čempionai „Sūduvai“ buvo per stiprūs – 1:2

LRT.lt2019.07.16 21:23

Marijampolės „Sūduvos“ ekipa baigė savo pasirodymą šių metų Čempionų lygos atrankos varžybose. Lietuvos čempionai Belgrade neatsilaikė prieš „Crvena Zvezda“ ekipą, nors didžiąją dalį antrojo kėlinio ir žaidė turėdami kiekybinį pranašumą – 1:2.

Marijampoliečiai svečiuose gavo šaltą dušą, kai jau ketvirtąją mačo minutę po puikaus El Fardou Beno perdavimo į baudos aikštelę įbėgęs Richmondas Boakye iš aštraus kampo nuginklavo vartininką Ivaną Kardumą.

Pirmose rungtynėse ne kartą komandą gelbėjęs „Sūduvos“ vartų sargas šioje situacijoje suklydo, nesugebėdamas uždengti artimojo vartų krašto.

„Sūduvai“ – šaltas dušas rungtynių pradžioje: „Crvena Zvezda“ mušą pirmąjį įvartį

Antrasis įvartis krito panašioje situacijoje, kai 29 min. jau R. Boakye įvartis perpjovė „Sūduvos“ gynybą, o prieš vartus iššokęs Marko Marinas nukreipė kamuolį į tinklą. Šįkart I. Kardumas buvo bejėgis.

Kamuolys – vėl „Sūduvos“ vartų tinkle: „Crvena Zvezda“ sūdo antrąjį įvartį

Kėliniui baigiantis į virpstą pataikė R. Boakye, kai jo smūgį į vartus atmušė I. Kardumas, tačiau kamuolys perskrido vartininkui virš galvos ir vos neatsidūrė vartuose.

Antrajame kėlinyje „Sūduva“ sulaukė varžovų raudonos kortelės, tiesa, ji gali būti ypač skaudi Vaidui Slavickui. Į lietuvį tiesiomis kojomis įčiuožė Marko Gobeljičius. Vaizdo pakartojime trauma atrodo labai baisiai, gali būti, kad V. Slavickui lūžo koja.

Gobeljičius čiuožia atviromis kojomis: rezultatas – raudona kortelė ir Slavickas ant neštuvų

Nors ir turėdami kiekybinę persvarą „Sūduvos“ futbolininkai neužrakino varžovų savoje aikštės pusėje, daug progų įvarčiams nesukūrė.

„Crvena Zvezda“ žaidėjai tempė laiką, du gavo geltonas korteles, dukart baudos aikštelėje teisėjo baudinio bandė išprašyti El Fardou Benas, tačiau puikiai švilpęs vengras Adamas Farkas vaidybai nepasidavė.

86-ąją minutę smūgiu galva skersinį sudrebino „Sūduvos“ saugas Josipas Tadičius, bet netrukus galingu smūgiu jau kitoje pusėje vartų konstrukciją tikrino El Fardou Benas.

Teisėjui pridėjus šešias papildomas minutes „Sūduva“ pagaliau įmušė, kai 90+4 min. pasižymėjo Mihretas Topčagičius. Vis dėlto, tai buvo viskas ir „Crvena Zvezda“ šventė pergalę.

„Sūduva“ savo tarptautinį sezoną tęs Europos lygos atrankoje.

Antrasis kėlinys: „Crvena Zvezda“ – „Sūduva“ 2:1 (0:1)

90+4 min. ĮVARTIS!!! Po S. Kerlos perdavimo vartininkas nestipriai palietė kamuolį ranka, o jį aplenkęs M. Topčagičius pelnė įvartį. Tiesa, atkurti intrigos nepavyko.

90 min. Teisėjas rungtynėse pridėjo net 6 minutes.

89 min. Skersinis. I. Kardumas sustabdė prieš vartus iššokusį M. Rodičių, o atšokusį kamuolį galingu smūgiu į „Sūduvos“ vartų skersinį kalė El Fardu Benas.

86 min. SKERSINIS! Po komandos draugo perdavimo J. Tadičius galva smūgiavo tiesiai į skersinį, bet kamuolys atšoko į aikštės pusę.

83 min. El Fardu Benas jau antrą kartą krito baudos aikštelėje, tačiau visiškai ramus mačo teisėjas abukart rodė žaisti toliau. Geltoną kortelę už ginčus su teisėju prieš save išvydo „Crvena Zvezda“ treneris V. Milojevičius.

76 min. Paskutinis „Sūduvos“ keitimas: saugą O. Verbicką pekitė puolėjas T. Rickettsas.

68 min. M. Ivanovičius perėmė kamuolį ir nuskriejo prie „Sūduvos“ vartų, tačiau laiku išėgęs I. Kardumas sustabdė varžovą ir išgelbėjo komandą nuo trečiojo įvarčio.

62 min. Du keitimai. Marijampoliečių gretose traumuotą V. Slavicką pakeitė I. Hladikas, o „Crvena Zvezda“ gretose pavojingai žaidusį puolėją R. Boakaye pakeitė krašto gynėjas F. Stojkovičius.

60 min. Raudona kortelė parodyta „Crvena Zvezda“ žaidėjui M. Gobeljičiui. Serbas atviromis kojomis įčiuožė į V. Slavicką, kuris negalėjo tęsti mačo dėl traumos.

52 min. Pirmasis keitimas rungtynėse. „Sūduvos“ treneris V. Čeburinas vietoj S. Gotalo į aikštę išleido J. Tadičių.

48 min. Kraštu prasiveržusį R. Boakye sūduviečiai greitai neutralizavo ir netrukus jau rengė savo ataką, tačiau smūgis link vartų buvo blokuotas. Svečiai vis dar neatliko nė vieno smūgio į vartų plotą.

Pirmasis kėlinys: „Crvena Zvezda“ – „Sūduva“ 2:0

38 min. VIRPSTAS. Dar viena gera „Crvena Zvezda“ ataka baigėsi R. Boakye išvėgimu prieš I. Kardumą, tačiau šįkart vartininkas labai pavojingą varžovo smūgį sugebėjo atmušti, o nuo rankų atšokęs kamuolys dar pataikė ir į virpstą.

29 min. ĮVARTIS. „Sūduvos“ gynyba pakriko ir pirmojo įvarčio autorius R. Boakye išvedė vieną prieš vartus Marko Mariną, kuris ramiai įmušė kamuolį į tinklą. Šįkart I. Kardumas komandos išgelbėti šansų neturėjo.

25 min. P. Golubicko šokis su kamuoliu baudos aikštelėje baigėsi atimtu kamuoliu, tačiau marijampoliečių atakos turėjo vis labiau neraminti varžovų trenerių.

17 min. Po įvarčio nesutrukdyta „Sūduva“ neleidžia šeimininkams nuolat šeimininkauti aikštėje, bando valdyti kamuolį ir ieško kelių link vartų. Po pavojingo V. Slavicko skersuoto perdavimo kamuolys skriejo virš vartų.

4 min. ĮVARTIS. „Sūduvai“ net neapšilus kojų krito pirmasis rungtynių įvartis. El Fardou Benas puikiu perdavimu perrėžė visą svečių gynybą, išvesdamas į priekį Richmondą Boakye, kuris iš labai aštraus kampo nuginklavo Ivaną Kardumą. „Sūduvos“ vartininkas tikrai galėjo sužaisti geriau, bet neapgynė artimojo kampo.

Nuo 21:45 val. tiesioginę rungtynių transliaciją žiūrėkite per LRT PLIUS arba portale LRT.lt.

LRT Plius

Pirmosios komandų rungtynės Marijampolėje baigėsi be įvarčių, tad „Sūduvai“ atsakomojoje dvikovoje Belgrade pakanka bet kokių lygiųjų arba pergalės.

„Sūduva“ pernai pirmajame Čempionų lygos atrankos varžybų etape įveikė Nikosijos APOEL barjerą (bendras rezultatas 3:2), o antrajame pralaimėjo būtent „Crvena Zvezda“ futbolininkams (5:0).

Rungtynes Belgrade antradienį Lietuvos čempionai pasitinka pilnos sudėties.

Išsamią pirmosios dvikovos taktinę analizę skaitykite čia.