Sportas

2019.07.16 09:51

Čempionato Klaipėdoje starte – skaudus rankininkių pralaimėjimas

LRT.lt 2019.07.16 09:51

Lietuvos merginų jaunimo (iki 19 metų) rankinio rinktinė nesėkme pradėjo Europos čempionato kovas Klaipėdoje. Karolio Kaladinsko auklėtinės rezultatu 21:31 (12:19) nusileido Šveicarijos bendraamžėms, skelbiama pranešime spaudai.

Rungtynių pirmosios minutės nieko blogo Lietuvos rinktinei nežadėjo. Sužaidus pirmąsias 3 minutes rezultatas buvo lygus 2:2, o Lietuvos rinktinė dar turėjo galimybių ir išsiveržti į priekį. Vis dėlto, tuomet Lietuvos rinktinės gynyba nesugebėjo stabdyti šveicarių atakų ir pastarosios tuo puikiai pasinaudojo. Užtikrintai rungtyniavusi Šveicarijos rinktinė ėmė tolti nuo lietuvaičių ir pasibaigus pirmajam kėliniui Lietuvos rinktinės atsilikimas siekė 7 įvarčius (12:19).

Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinei kiek pavyko pagerinti gynybą, tačiau per didelis klaidų skaičius neleido mažinti atsilikimo, o drausmingai žaidusios varžovės Lietuvos rinktinei neleido priartėti. Rungtynių pabaigoje Šveicarijos rinktinė kontroliavo situaciją ir šventė pergalę rezultatu 31:21.

Po rungtynių vyriausiasis komandos treneris K. Kaladinskas akcentavo tai, jog didžioji dalis žaidėjų tiesiog perdegė: „Save užsiblokavome psichologiškai. Žaidėjos perdegė ir tuomet pametėm žaidimo planą, kurio turėjom laikytis. Gynyboje nesusitvarkėme su savo užduotimis iš šveicarės mus apžaidė viena prieš vieną“.

Jam pritarė ir rezultatyviausia Lietuvos rinktinės žaidėja Aušra Šponė: „Visos norėjome laimėt, bet nepavyko susikalbėt, nesusimetėm savo metimų. Buvo labai sunkios rungtynės, pati taip pat perdegiau“.

Lietuvos rinktinei 10 įvarčių pelnė Aušra Šponė, 5 pridėjo Ugnė Kavalenkaitė, 3 – Rusnė Markinaitė, 2 Akvilės Tolvaišaitės sąskaitoje, 1 – Karolinos Daukšaitės.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žaidžia jau šį antradienį 19:00, o mūsų komandos varžove bus pirmąjį mačą triuškinamai (15:26) Šiaurės Makedonijai pralaimėjusios Gruzės.