2019.07.16 07:39

Maksvyčio klubas po atkaklios kovos pralaimėjo NBA Vasaros lygos finalo rungtynes

LRT.lt2019.07.16 07:39

Vėlyvą pirmadienio naktį Las Vegase (JAV) paaiškėjo šių metų NBA Vasaros lygos čempionai. Nugalėtojų titulą po atkaklios kovos finale rezultatu 95:92 (31:19, 25:21, 16:30, 23:22) iškovojo Memfio „Grizzlies“ krepšininkai, palaužę Minesotos „Timberwoles“ klubą, kurio trenerių štabe dirbo Kazys Maksvytis.

Turnyro MVP pripažintas būsimas Jono Valančiūno kolega „Grizzlies“ priekinėje linijoje – 21-asis šių metų NBA naujokų biržos šaukimas Brandonas Clarke`as.

Kanadietis tapo antruoju neamerikiečiu, pelniusiu geriausio NBA Vasaros lygos turnyro Las Vegase MVP titulą. Pirmasis neamerikietis MVP – 2013 m. geriausio žaidėjo titulą iškovojęs J. Valančiūnas.

Finalinėse rungtynėse žiūrovai išvydo permaningą kovą. Po dviejų kėlinių „Grizzlies“ pirmavo dviženkliu skirtumu 56:40, tačiau jau prieš lemiamą ketvirtį iš didžiulio pranašumo buvo likę tik du taškai 72:70.

Po lygiai prasidėjusio ketvirtojo kėlinio Memfio klubas spurtavo ketvirčio pabaigoje ir po Graysono Alleno reido arčiau krepšio nutolo 10 taškų persvara 93:83.

„Timberwolves“ lengvai ginklų nesudėjo ir po Keita Bateso-Diopo tritaškio bei spurto 9:0, likus žaisti 24 sekundes, atsiliko vos vienu tašku 92:93.

K. Maksvyčio komandos krepšininkai susitikimo pabaigoje taikė pražangų taktiką ir prie baudų metimo linijos pasiuntė Keenaną Evansą, kuris pataikė abu baudų metimus 95:92.

Savo atsakymui bei rezultato išlyginimui „Timberwolves“ turėjo dar 10 sekundžių, tačiau sudėtingas Kelano Martino tritaškis tikslo nepasiekė ir „Grizzlies“ iškovojo pergalę.

Memfio „Grizzlies“: Graysonas Allenas 17, Bruno Caboclo, Dusty Hannahs ir Brandonas Clarke`as (16 atk. kam.) po 15, Tyleris Harvey 12.

Minesotos „Timberwoles“: Kelanas Martinas 19, Jordanas Murphy 14, Mitchellas Creekas 13, Barry Brownas 12, Keita Batesas-Diopas 10.