Sportas

2019.07.15 15:42

Sukrėtimas „Žalgiryje“: komanda atsisveikino su treneriu Zubu

LRT.lt2019.07.15 15:42

Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubas atsisveikino su vyriausiuoju treneriu Mareku Zubu, praneša klubo puslapis. Ši žinia tapo didele staigmena, mat vilniečiai rengiasi Europos lygos atrankos etapo atsakomosioms rungtynėms su Budapešto „Honved“

Prieš pat sezoną Valdui Urbonui tapus Lietuvos rinktinės treneriu, M. Zubas sutiko padėti Vilniaus klubui ir sugrįžo į „Žalgirį“.

Trenerio iš Lenkijos sutartis galiojo iki sezono pabaigos, bet buvo numatyta galimybė vasarą nutraukti kontraktą. Šia galimybe M. Zubas pasinaudojo – sutartis nutraukta abipusiu sutarimu.

Tokia trumpa žinutė pirmadienį pasirodė vilniečių klubo interneto svetainėje.

M. Zubas Vilniaus klube dirbo 2012–2014 m. ir su komanda dukart triumfavo A lygoje, dukart laimėjo šalies tauę ir sykį triumfavo Supertaurėje.

Išvykęs iš „Žalgirio“ lenkas dirbo gimtojoje šalyje, vėliau Kinijoje, Rygoje, Baltarusijoje ir Kazachstane, o 2019 metų pradžioje rgįžo į Vilnių.

LRT.lt žiniomis, M. Zubas niekada neslėpė, kad šį kartą „Žalgiryje“ tikrai nedirbs ilgai. Stoti prie komandos vairo jis sutiko tik dėl senų sentimentų, kai vilniečiai po V. Urbono išėjimo treniruoti rinktinę buvo sunkioje padėtyje. Iš tiesų M. Zubas norėjo pusę metų pailsėti nuo futbolo ir į darbus kibti nuo rudens.

Kol kas nėra aišku, kas stovės prie „Žalgirio“ atsarginių suolelio ketvirtadienio mače su „Honved“. Nei sporto direktorius Deividas Česnauskis, nei sporto operacijų direktorius Deivias Šemberas neturi reikiamos trenerio licencijos, kad galėtų vadovauti komandai.

„Pro“ licenciją klube turi tik „Žalgirio B“ komandos treneris Žydrūnas Grudzinskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.