2019.07.15 18:14

Igno Sargniūno herojiškas tritaškis paskutinę sekundę leido dvidešimtmečiams nukauti Graikijos rinktinę

LRT.lt2019.07.15 18:14

Pirmadienį Lietuvos jaunimo (U20) krepšinio rinktinė tęsė kovas Europos čempionate. Donaldo Kairio auklėtiniai po atkaklios kovos paskutinę sekundę 88:86 (18:13, 19:22, 19:22, 11:11, 21:19) išplėšė pergalę prieš bendraamžius iš Graikijos ir iškovojo antrą pergalę D grupėje.

Lietuviai pradėjo rungtynes jau tradiciškai spausdami varžovus bei taikydami agresyvią zoninę gynybą, o kitoje aikštės pusėje remdamiesi Arno Veličkos ir Danieliaus Lavrinovičiaus „du prieš du“ derinuku.

Toks trenerių štabo žaidimo planas leido sužaidus pusę pirmojo ketvirčio turėti trapią 3 taškų persvarą – 10:7. Varžovų baudos aikštelės atakavimas ir kibi gynyba ir toliau mokėjo dividendus – po pirmųjų 10 minučių mūsų tautiečiai pirmavo 5 taškais – 18:13.

D. Kairio auklėtiniai antrąjį ketvirtį pradėjo spurtu 8:2 ir pirmą kartą šiame mače susikrovė dviženklį pranašumą – 26:15. Netrukus Graikijos krepšininkų puolimas atgijo – per likusią kėlinio dalį jie pelnė 20 taškų ir prasidedant ilgajai pertraukai buvo sumažinę atsilikimą tik iki 2 taškų – 35:37.

Nors varžovai po ilgosios pertraukos buvo trumpam perėmę iniciatyvą, netrukus lietuviai smogė atgal ir, vedami Luko Ulecko, susigrąžino 7 taškų pranašumą – 50:43. Varžovai dar kartą atsakė galingu spurtu – šįkart 11:2 ir susigrąžino trapią persvarą – 54:52.

Po ketvirtąją asmeninę pražangą gavo A. Velička ir D. Lavrinovičius, o mūsų tautiečiai kėlinį baigė lygiu rezultatu – 56:56.

Paskutinįjį ketvirtį lietuviai pradėjo Igno Sargiūno dvitaškiu ir Vitalijaus Kozio šūviu iš tolimos distancijos – 61:56. Vis dėlto, varžovai nepasidavė ir laikėsi arti – likus žaisti 3:30 min. iki finalinės sirenos ekipas skyrė tik 4 taškai – 66:62.

Graikai pelnė 5 taškus be atsako ir likus vos daugiau nei minutei iki mačo pabaigos išsiveržė į priekį – 67:66. Rezultatą netrukus išlygino vieną baudos metimą iš dviejų realizavęs V. Kozys. Komandos iki sirenos taškų nebepelnė – teko žaisti pratęsimą.

Papildomo kėlinio viduryje Graikijos krepšininkai smeigė tris tolimus šūvius iš eilės ir atsiplėšė net 9 taškų skirtumu – 82:73. Nors Ignas Sargiūnas pelnė 7 taškus paeiliui ir sumažino deficitą iki minimumo (83:84), atrodė, kad lietuviai nebeišsikapanos, tačiau paskutinę sekundę tas pats I. Sargiūnas smeigė tritaškį ir išplėšė pergalę.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose rungtyniavo 18 taškų surinkęs V. Kozys (13 atk. kam., 4/10 baudų metimų). Jam solidžiai talkino 15 taškų pelnęs I. Sargiūnas (3/6 tritaškių) bei 14 pridėjęs A. Velička (0/8 tritaškių, 9 rez. perd.)

Dvidešimtmečių varžovai aštuntfinalyje bus Latvijos krepšininkai.