Naujienų srautas

Sportas2019.07.21 19:40

Debiutui tarp suaugusiųjų besirengianti jaunoji Teterevkova: yra įtampėlė

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.07.21 19:40

Naująja Rūta Meilutyte dažnai vadinama jaunoji Lietuvos plaukimo viltis Kotryna Teterevkova rengiasi debiutui tarp suaugusiųjų pasaulio čempionate Pietų Korėjoje. 17-metė mergina išgyvena itin sunkią ir varžybų pilną vasarą vaikydamasi savo olimpinę svajonę plaukimo baseine.

Pasaulio plaukimo čempionato transliacijos – nuo liepos 21 d. per LRT PLIUS ir portale LRT.lt.

Prieš kelionę į Gvangdžou vilnietė K. Teterevkova dar liepą dalyvavo Europos jaunimo čempionate Kazanėje, o rugpjūtį sportininkės lauks, kaip ji pati sako, svarbiausias metų startas – pasaulio jaunimo čempionatas. 17-metė plaukikė jaunimo amžiaus grupėje varžosi paskutinius metus ir tikisi vieno – sumedžioti kelialapį į olimpines žaidynes Tokijuje.

„Paskutiniai metai jaunime, tai svarbiausios varžybos yra pasaulio jaunimo čempionatas. Šis suaugusiųjų čempionatas – labiau patirties kaupimas. Yra įtampėlė, bet stengiuosi nesijaudinti, nes kiekvienos varžybos yra patirties kaupimas. Tikslas yra pasigerinti savo rezultatą ir pačiai patobulėti“, – LRT.lt prieš išvykdama į Pietų Korėją sakė K. Teterevkova.

Iki olimpinio kelialapio plaukikei trūksta jau nebedaug. Kazanėje Kotrynai nepavyko apginti prieš metus iškovoto Europos čempionės titulo 100 metrų krūtine rungtyje (4 vieta), tačiau ji gerokai pagerino karjeros rekordą.

100 metrų atletė nuplaukė per 1 min., 7:34 sek. ir iki olimpinio A normatyvo atsidūrė vos per 0,27 sek. (normatyvas – 1:07,07). Taip Kotryna pasiekė ir pasaulio čempionato A normatyvą.

Iš viso Pietų Korėjoje K. Teterevkova plauks trijose rungtyse – 50, 100 ir 200 metrų krūtine. Pirmose dviejose distancijose ji įvykdė čempionato A, o 200 metrų – B normatyvą.

Nors skambių pergalių ar medalių Pietų Korėjoje tikėtis ir nereikia, tačiau Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis viliasi, kad vasarą 17-metei pagaliau pavyks sumedžioti olimpinį kelialapį.

„Labai intensyvus laikas ir viso to pagrindinis tikslas – olimpinis A normatyvas. Galiu drąsiai sakyti, kad tam ji yra pasirengusi, tiesiog reikia kažkuriose varžybose tą rezultatą užfiksuoti ir pademonstruoti. Tikimės, kad po truputį ji pradės rodyti savo pavardę ir suaugusiųjų arenoje“, – sakė E. Vaitkaitis.

Pati sportininkė sako, kad kol kas varžybose koją jai dažniausiai kiša psichologija ir jaudulys: „Trūksta psichologinio susitvarkymo su savimi, minčių, kaip geriau kovoti su stresu. Jaučiasi ta įtampa, man labiausiai per varžybas – prieš pusfinalį, finalą. Lankausi pas psichologą, kuris moko mane tvarkytis stresinėse situacijose, kad nebūtų perdegimo. Jis vis tiek būna, bet jau mažėja.“

Kotryna stengiasi per daug nekreipti dėmesio į lyginimus su Rūta Meilutyte, nors, žinoma, tai jai malonu. Tiesa, tarp jai labiausiai patinkančių atlečių Kotryna įvardija ir su R. Meilutyte ne kartą priešintą Juliją Jefimovą.

„Mano idealas yra dabartinė rekordininkė Lilly King. Jefimova irgi visai patinka. Bet didelių idealų neturiu, tiesiog lygiuojuosi baseine į jas“, – kalbėjo K. Teterevkova.

Šį sezoną L. King kol kas yra greičiausia tiek 50, tiek 100 metrų krūtine rungtyse. Amerikietė 50 metrų yra įveikusi per 29,63 sek., rusė J. Jefimova – per 29,93 sek.

100 metrų rungtyje L. King geriausias sezono laikas yra 1:05,13 min., o J. Jefimovos – 1:05,51 min. 200 metrų krūtine L. King kol kas yra antra (2:21,39 min.), o ją lenkia kita amerikietė Annie Lazor (2:20,77). J. Jefimova šioje rungtyje 2019 metais kol kas turi trečią geriausią laiką (2:21,59).

K. Teterevkovos startai Pietų Korėjoje:

Liepos 22 d. 100 m krūtine atranka

Liepos 22 d. 100 m krūtine pusfinalis (tiesiogiai per LRT PLIUS ir LRT.lt)

Liepos 23 d. 100 m krūtine finalas (tiesiogiai per LRT PLIUS ir LRT.lt)

Liepos 25 d. 200 m krūtine atranka

Liepos 25 d. 200 m krūtine pusfinalis (tiesiogiai per LRT PLIUS ir LRT.lt)

Liepos 26 d. 200 m krūtine finalas (tiesiogiai per LRT PLIUS ir LRT.lt)

Liepos 27 d. 50 krūtine atranka

Liepos 28 d. 50 krūtine pusfinalis (tiesiogiai per LRT PLIUS ir LRT.lt)

Liepos 28 d. 50 krūtine finalas (tiesiogiai per LRT PLIUS ir LRT.lt)

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi