Sportas

2019.07.14 22:31

LFF suspenduotas Paulius Malžinskas pateikė atsakymą federacijos vadovybei

LRT.lt2019.07.14 22:31

Liepos pradžioje Lietuvos futbolo federacijos Vykdomasis komitetas suspendavo Vilniaus regiono futbolo sąjungos vadovą Paulių Malžinską. Pastarasis kurį laiką tylėjo, tačiau sekmadienį išdėstė savo mintis socialiniame tinkle „Facebook“.

LRT.lt pateikia neredaguotas suspenduotojo mintis.

„Atėjo laikas atvirai ir aiškiai pasakyti savo poziciją dėl LFF VK sprendimo suspenduoti mane VK nario pareigose beveik vienerių metų laikotarpiui.

Pradžiai norėčiau priminti kas yra futbolo federacija. 1863 m. Anglijoje susikūrė pirmoji pasaulyje futbolo asociacija. Ją įkūrė vienuolika Anglijos futbolo klubų ir mokyklų. Vėliau tokiu pačiu principu kūrėsi kitų šalių futbolo asociacijos (futbolo federacijos – past.) ir šių federacijų sąjungos (FIFA/UEFA)

Iš čia kyla pamatinis bei vertybinis futbolo federacijos steigimo principas, kad jos „stakeholderiai“ yra futbolo klubai, treneriai, žaidėjai, teisėjai ir t.t. Futbolo federacija – tai ne A.Pukelis, E. Stankevičius ir Co. Futbolo federacija – tai visų pirma klubai ir visa futbolo bendruomenė ir pagrindinis federacijos darbas yra atstovauti ir dirbti šiai bendruomenei, o ne tenkinti savo asmenines ambicijas ar verslo interesus. Paprastai tariant, federacija turi tarnauti FUTBOLUI.

Mano kaip LFF VK nario pareiga yra atstovauti šiai bendruomenei. VK nario įgaliojimus man suteikė ne LFF, ne jos vykdomasis komitetas ar LFF konferencija. Juos man suteikė Asociacijos „Vilniaus regiono futbolo sąjunga“ (toliau – VRFS) klubai ir visa Vilniaus futbolo visuomenė. Jeigu vadovaujamės pamatinėmis futbolo vertybėmis, o ne UAB‘o nuostatais, tai toks nepagrįstas LFF VK sprendimas pažeidžia ne Pauliaus Malžinsko, o visos Vilniaus regiono futbolo bendruomenės interesus. Jis reiškia, kad pati didžiausia ir aktyviausia Lietuvos futbolo bendruomenė, kuri iš esmės ir yra viena iš LFF „stakeholderių“, yra tiesiog išmetama lauk, o toks VK sprendimas turi būti vertinamas kaip raudona kortelė pačiai LFF.

Todėl mano ir VRFS valdybos iniciatyva artimiausiu metu bus kviečiamas neeilinis visuotinis VRFS narių susirinkimas. Ir tik VRFS nariai bei visa Vilniaus regiono futbolo bendruomenė nuspręs ar tinkamai aš jiems atstovauju. Tik VRFS nariai turi teisę spręsti ir rinktis kokiu keliu eiti toliau. Nuoširdžiai tikiu, kad Vilniaus futbolo bendruomenė yra pilietiška, aktyvi ir subrendusi permainoms, kad jai yra svarbios demokratiškos futbolo visuomenės vertybės ir skaidrumo, atvirumo bei viešumo principai. Tai turi rūpėti mums visiems, nes FUTBOLAS ESAME MES!“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.