Sportas

2019.07.14 14:42

Lietuvos mažojo regbio rinktinė iškovojo pirmąją pergalę olimpiniame atrankos turnyre

ELTA2019.07.14 14:42

Lietuvos vyrų mažojo regbio (regbis-7) rinktinė dar kartą įrodė, kad nusipelnė žaisti elitiniame Europos čempionato divizione. Mūsiškiai sekmadienį Prancūzijoje vykstančiame 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių atrankos turnyre 14:0 (7:0) nugalėjo Ukrainos komandą ir kausis dėl 9-os pozicijos.

Būtent su Ukraina lietuviai žaidė Europos čempionato „Trophy“ diviziono finale, todėl ukrainiečiai buvo kupini ryžto atsirevanšuoti. Tačiau jų viltys atsirevanšuoti sužlugo atsimušus į nepramušamą lietuvių gynybos sieną.

Rungtynių pradžioje abi komandos gynėsi be priekaištų, bet galiausiai Vytaras Bloškys pralaužė varžovų užtvaras ir pelnė pirmuosius taškus.

Realizacijos smūgį pridėjo Dovydas Taujanskas. Vėliau Martynas Lianzbergas buvo pašalintas iš aikštės ir lietuviai 2 min. turėjo žaisti mažumoje. Nepaisant to, pasiaukojamai gynyboje žaidę lietuviai sugebėjo atsilaikyti.

Antrajame kėlinyje lietuviai dar kartą buvo priversti žaisti mažumoje, tačiau ir šia privilegija ukrainiečiai nepasinaudojo. Galiausiai likus žaisti mažiau nei 2 min. geltona kortele buvo nubaustas ir Ukrainos regbininkas, o galutinį tašką rungtynėse padėjo žeminimą atlikęs Norbertas Radzevičius.


Dėl devintos vietos ir „Bowl“ trofėjaus lietuviai žais su Rusijos rinktine. Rusai 31:5 nugalėjo Airijos komandą.

Į turnyro pusfinalį prasibrovė ir dėl vieninteli kelialapio į olimpines žaidynes kaunasi Airijos, Portugalijos, Anglijos ir Prancūzijos rinktinės.