2019.07.13 20:41

Dvidešimtmečių rinktinė Europos čempionatą pradėjo sumindydami Lenkijos atstovus

LRT2019.07.13 20:41

Lietuvos jaunimo (U20) krepšinio rinktinė triuškinama pergale pradėjo Europos čempionatą. Donaldo Kairio auklėtiniai 101:71 (19:22, 27:13, 26:15, 29:21) nepaliko vilčių bendraamžiams iš Lenkijos.

Arno Veličkos ir Luko Ulecko vedami lietuviai jau nuo pirmųjų minučių diktavo žaidimo sąlygas – sužaidus kiek mažiau nei 4 minutes pirmavo 14:4.

Kai trenerių štabas nusprendė pailsinti lyderius, puolimas staiga ėmė strigti – kėlinį 18:5 spurtu užbaigę lenkai išsiveržė į priekį – 22:19.

Antrojo kėlinio viduryje mūsų tautiečiai vėl perėmė iniciatyvą - vedami kibios gynybos 6 minučių atkarpą laimėjo 16:7. Prasidedant ilgajai pertraukai D. Kairio auklėtiniai pirmavo 11 taškų skirtumu – 46:35.

Trečiąjį kėlinį A. Velička pradėjo 7 taškais iš eilės bei rezultatyviu perdavimu ir padėjo lietuviams susikrauti rekordinę – 20 taškų persvarą – 55:35. Netrukus taškų estafetę iš jo perėmė L. Uleckas.

Prieš prasidedant paskutiniajam ketvirčiui mūsų tautiečiai pirmavo 22 taškais – 72:50, o jį pradėjo atkarpa 6:0. Netrukus paaiškėjo, kad likusios minutės tebuvo formalumas.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo 25 taškus pelnęs L. Uleckas (7/11 tritaškių). Jam solidžiai talkino 17 taškų pridėjęs A. Velička (4/6 dvitaškių, 11 rez. perd., 4 per. kam.) bei 15 pridėjęs Grantas Vasiliauskas (7 atk. kam.)