Sportas

2019.07.13 09:39

Lažybomis kaltinamam Albanijos klubui – rekordinės UEFA sankcijos

LRT.lt2019.07.13 09:39

Skenderbego „KF Skenderbeu“ klubui paskirta didžiausia diskvalifikacija UEFA turnyrų istorijoje. Organizacijos vadovų skundų sporto arbitražo teismas (CAS) nepaisė ir nusprendė, jog kaltinimai ir bausmė yra pagrįsti ir teisingi.

Nuo 2016-ųjų metų trunkantis bylos nagrinėjimas baigtas penktadienį Ženevoje, Šveicarijoje. CAS priėmė sprendimą, jog buvęs Albanijos finansų ministras Ridvanas Bode kartu su klubo prezidentu Adrjanu Takajumi nelegaliai bandė daryti įtaką futbolo susitikimų rezultatams.

„Skenderbeu“ klubui skirta 10 metų diskvalifikacija UEFA turnyrams. Taip pat klubas turės sumokėti 1 mln. eurų baudą. Nors šis sprendimas buvo apeliuotas, CAS nesumažino sankcijų Albanijos ekipai.

Klubo prezidentas nesutinka su bausme „Skenderbeu“ ir ketina toliau kovoti dėl ekipos reputacijos.

„Tęsime kovą ir kreipsimės į Šveicarijos federalinį teismą“, – teigė A. Takajus.

Albanijos komanda kaltinama dėl nesąžiningo žaidimo Čempionų lygos atrankoje ir Europos lygos grupių etape 2015-aisiais metais.

Dar teigiama, jog nuo 2011-ųjų metų klubo vadovybė buvo sutarusi daugiau nei 50 susitikimų vietinėse pirmenybėse.

Tai yra didžiausia UEFA skirta bausmė ir diskvalifikacija nuo 2004-ųjų, kai aštuoneriams metams Europos taurių turnyruose buvo uždrausta rungtyniauti „Pobeda“ ekipa iš Makedonijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.