Naujienų srautas

Sportas2019.07.13 10:00

Valančiūnas: apie naują sutartį su „Grizzlies“, lyderio vaidmenį ir sėkmę atnešusį elnią

LRT.lt 2019.07.13 10:00

Ankstyvą penktadienio rytą Jonas Valančiūnas oficialiai pasirašė sutartį, kuri leis jam Memfio „Grizzlies“ marškinėlius vilkėti dar 3 sezonus. Netrukus aukštaūgis susėdo su „The Ringer“ žurnalistu ir tinklalaidės vedėju Chrisu Vernonu papasakoti apie savo sprendimą bei norą likti komandoje.

Liepos mėnesio vidurį lietuvis leido Las Vegase – reikėjo susipažinti su naujuoju ekipos treneriu Tayloru Jenkinsu bei palaikyti komandos draugus, rungtyniaujančius NBA vasaros lygoje. Paklaustas apie savo vasarą iki tol, J. Valančiūnas pripažino, kad jos pradžia sukėlė streso.

„Iš pradžių nervinausi. Daug teko kalbėti apie kontrakto detales. Galėjau pasirinkti likti čia metams arba tapti laisvuoju agentu. Manau, viskas greitai ir lengvai paaiškėjo. Turėjome pokalbių su Memfiu apie kitą sezoną. Viskas vyko gana sklandžiai.

Norėjau išgirsti, ar jie tikisi, kad grįšiu, ar kažkas kito nutiks. Tuo metu, kai turėjau priimti sprendimą, nežinojau, ko tikėtis iš kito sezono, nes dar neturėjome trenerio. Laukiau, nes norėjau sužinoti, kas mus ves į priekį ir kaip žaisime. Kai gavome trenerį, tai padėjo priimti sprendimą“, – pasakojo J. Valančiūnas.

View this post on Instagram

New chapter 🙏 #grizznation #grindcity

A post shared by Jonas Valanciunas (@jvalanciunas) on

Tą dieną, kai atsidarė NBA laisvųjų agentų rinka, lietuvis ramiai leido laiką gamtoje. Į socialinį tinklą „Instagram“ aukštaūgis įkėlė įrašą, kuriame iš rankos maitino elnią. Paklaustas apie tai, uteniškis prakalbo apie savo meilę gamtai.

„Tiesiog mėgstu leisti laiką gamtoje. Taip atsipalaiduoju. O dėl to įrašo – vienas mano bičiulis augina elnius ir tada pas jį leidau laiką. Tą dieną atsidarė laisvųjų agentų rinka. Tas elnias atnešė man sėkmę“, – juokėsi J. Valančiūnas.

Paklaustas, ko ieškojo svarstydamas apie sutarties pasirašymą, lietuvis teigė, jog planas buvo išlikti „Grizzlies“ gretose.

„Memfis buvo prioritetas. Man patiko čia žaisti paskutinius 2-3 sezono mėnesius. Žinojau, kad jie nori pradėti iš pradžių, auginti jaunus krepšininkus, o aš noriu būti to dalimi. Aš anksčiau būdavau vienas jaunesnių komandos krepšininkų, o dabar, per vasarą, viskas pasikeitė.

Turėsiu vesti komandos draugus savo pavyzdžiu. Mes esame jauna komanda. Turime parodyti jaunimui, kaip tinkamai elgtis. Ne aikštelėje – tai jau trenerio darbas. Reikia parodyti, kaip išlikti kukliam, įdėti pastangų ir išmokti laimėti. Laimėjimai prasideda dar prieš žengiant ant parketo. Reikia tinkamai ruoštis, ilsėtis, maitintis, turėti nusiteikimą“, – lyderio savybes demonstravo J. Valančiūnas.

Lietuvis jau šeštadienį palieka Las Vegasą ir skrenda į Lietuvą. Po kiek daugiau nei savaitės prasideda pasiruošimas pasaulio krepšinio čempionatui su Lietuvos rinktine, kurioje lyderio vaidmens uteniškis imasi ne vienerius metus. Šįkart, kai negalės rungtyniauti Artūras Gudaitis ir neaiški Jono Mačiulio situacija, J. Valančiūno lyderystės reiks daugiau nei bet kada.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi