Sportas

2019.07.11 22:13

Po lygiųjų Skarbalius neliūdi: žinome, kad kitose rungtynėse galime laimėti

Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt2019.07.11 22:13

Aurelijui Skarbaliui tai buvo pirmosios rungtynės Europos turnyruose vadovaujant komandai nuo šoninės linijos, tačiau jos nesusiklostė taip, kaip buvo galima tikėtis – ganėtinai ryškiais poros favoritais įvardinti „Riteriai“ namuose neįveikė futbolo nykštukų „Klaksvik“ iš Farerų salų, išsiskyrė su jais 1:1 ir poros likimą perkėlė į atsakomąjį susitikimą išvykoje.

Po rungtynių kalbėdamas su žiniasklaida Aurelijus Skarbalius pripažino – prieš mačą keltus tikslus pavyko įgyvendinti tik iš dalies.

„Tikslas buvo nepraleisti ir laimėti. Kai įmušėme pirmą viskas atrodė neblogai. Prieš tokią komandą nėra kito kelio, kaip žaisti greitai ir tampyti gynybą, nes, kai lieka mažiau laiko, jie nuvargsta, atsiranda pusprogės.

Žiūrint pagal žaidimą – planas pavyko, nepavyko apsisaugoti nuo jų standartų, kurių buvo per daug. Jie bandė eiti aukštai, į dvikovas stojo drąsiai, gerai rinko ir antrus kamuolius. Situacija nėra bloga, žinome, kad reikia išvykoje mušti bent vieną ir nepraleisti. Įmušus du, jau bus gera situacija“, – kalbėjo strategas.

Per visas rungtynes šeimininkai atliko vos vieną keitimą, kai įsibėgėjus antrajam kėliniui į aikštę žengę Dominykas Kodzas. Tokį savo sprendimą A. Skarbalius paaiškino tuo, jog būtent krašte reikėjo labiausiai atšviežinti žaidimą.

„Atakoje mums greitai žaidžiant pavyksta rasti erdves, kur mūsų žaidėjai Dovydas Virkšas ir Artiomas Gurenka sėkmingai kūrė. Žinojome, kad turime Kodzą, kuris gali prieš nuvargusią komandą susikurti situaciją vienas prieš vieną ir apsižaisti savo varžovą. Tokių žaidėjų komandoje daugiau neturime. Priekyje matome ką daro Teremas Moffi, Donatas Kazlauskas vargino gynėjus, tai nelabai buvo prasmės kažką keisti“, – aiškino A. Skarbalius.

Treneris gerų žodžių rado ir varžovams – esą gera ir kompaktiška jų gynyba sukūrė „Riteriams“ nemažai problemų puolant.

„Mūsų visas žaidimas paremtas tuo kad viską bandome daryti kraštuose. Nenoriu piešti labai geros komandos vaizdo, bet varžovų komanda gerai parengta. Nepaisant to, paskui tas tempas juos išvargino, bet su kamuoliu žaisti jie irgi moka, tą ir įrodė. Bet mes žinome, kad kitose rungtynėse privalome laimėti ir tikime, kad galime tai padaryti“, – į kitas rungtynes jau žvelgė vyriausiasis „Riterių“ treneris.

Vis garsiau kalbama apie tai, kad Farerų salų futbolo lygis sparčiai vejasi Lietuvos. „Riteriai“ šioje poroje yra laikomi favoritais, tačiau dėl patekimo į kitą etapą dar reiks paplušėti. Ar nepatekimą į tolimesnį etapą būtų galima laikyti fiasko?

„Žiniasklaida žino tik fiasko arba čempionus, tai atsakyti negaliu. Reikia atskirti rinktines ir klubus. Klubuose yra vis daugiau užsieniečių, kurie yra kokybiški, matome ir tuos trenerius, kuriuos ugdo Danijos mokyklose, kurie turi PRO ir A licencijas, matome, ką jie daro. Daug pasako jau vien organizacija ir mąstymas bei tas faktas, kad Farerų salų komanda prieš mus bando įžaidinėti kamuolį nuo savų vartų. Taip pat jie išlaikę ir savo kovinę dvasią, fiziką, tad niekam nėra lengva – esminius varžovų žaidimo akcentus išskyrė A. Skarbalius.

Atsakomoji komandų dvikova vyks kitą antradienį jau Farerų salose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt