Naujienų srautas

Sportas2019.07.11 23:53

Grubiai klydęs „Žalgiris“ iš Vengrijos parsiveža dviejų įvarčių deficitą

LRT.lt 2019.07.11 23:53

Vilniaus „Žalgiris“ turėjo gerų progų ir galėjo pasižymėti daugiau nei kartą, tačiau to nepadarė, o varžovai už klaidas baudė negailestingai – UEFA Europos lygos atrankos rungtynėse Budapešto „Honved“ žalgiriečius nugalėjo 3:1 (1:0) ir prieš atsakomąjį mačą Lietuvos sostinėje turi solidų pranašumą.

Dvikovos pradžioje nei viena komanda neturėjo didesnės persvaros, o žalgiriečiai kurį laiką su kamuoliu net buvo ilgiau. Tačiau palaipsniui šeimininkai iniciatyvą perėmė ir dar pirmajame kėlinyje išsiveržė į priekį, kai po Klemeno Bolhos klaidos kamuolį į tinklą pasiuntė B.Z. Bano-Szabo.

Antrajame kėlinyje vilniečiai startavo pozityviai ir susikūrė kelias pusproges, tačiau gavo du greitus smūgius, kai tiksliai atakavo Davidas N’Gogas ir 11 m. baudinį realizavęs Danielis Gazdagas, taip sukurdami vengrams solidų pranašumą.

Netrukus šeimininkai mušė dar vieną 11 m. baudinį, tačiau toje situacijoje sėkmingai reagavo M. Berkovecas, išlaikydamas žalgiriečius kovoje.

Paskutinėje rungtynių atkarpoje svečiai turėjo kelis neblogus šansus ir vienu jų pasinaudojo, kai per pridėtą laiką deficitą sumažino ir prieš atsakomąsias rungtynes daugiau vilties vilniečiams suteikęs jaunasis Karolis Uzėla.

Atsakomasis komandų susitikimas vyks kitą ketvirtadienį Vilniuje.

Rungtynių eiga:

6 min. geltoną kortelę užsidirba Vilniaus „Žalgirio“ žaidėjas T. Kišas.

10 min. Mačo pradžioje vilniečiai niekuo nenusileidžia vengrams, kamuolį aikštės viduryje daugiau kontroliuoja svečiai: 54 proc. – 46 proc.

20 min. Žaidimas vyksta lygiai ir pavojingesnes abiejų ekipų situacijas neutralizuoja kol kas patikimai žaidžiantys ekipų gynėjai.

22 min. Pirmoji pavojinga ataka prie „Žalgirio“ vartų, tačiau šeimininkų puolėjas, iššokęs vienas prieš vilniečių vartininką, nepasiekė jam siųsto kamuolio. Rezultatas nesikeičia – 0:0.

25 min. Vilniečiai atsako pavojinga ataka – L. Antalis krisdamas smūgiuoja į vartus, tačiau prie artimojo vartų virpsto šeimininkų vartininkas budrus, atremia pavojingą svečių puolėjo smūgį.

29 min. Pirmajam kėliniui persiritus į antrą dalį,kamuolio kontrolę ir žaidimą aikštės viduryje po truputį tvirčiau į savo rankas perima aikštės šeimininkai.

31 min. Pavojingai kamuolį link L. Antalio siunčia vilniečių saugas, puolėjas smūgiuoja kamuolį galvą, tačiau teisėjo asistentas fiksuoja nuošalės pažeidimą. Tiesa, pakartojimo metu galima suabejoti teisėjo sprendimu.

32 min. Iš karto po šio epizodo svečiai greitai pereina į puolimą, „Honved“ saugas siunčia kamuolį į baudos aikštelę, ten, nepataikydamas į kamuolį grubiai klysta „Žalgirio“ gynėjas, šeimininkai tuo iš karto pasinaudoja. „Honved“ žaidėjas B.Z. Bano-Szabo iš kelių metrų nepalieka galimybės vilniečių vartininkui M. Berkovecui išgelbėti komandos. 1:0 šeimininkų naudai.

40 min. Po praleisto įvarčio žaidimo kontrolę stengiasi perimti vilniečiai. Iš toliau smūgiuoja S. Mikoliūnas, po kelių minučių iš vidutinės distancijos bandymą atlieka V. Perezas, tačiau rezultatas nesikeičia.

44 min. Pirmasis kėlinys pasibaigia pavojinga „Žalgirio“ ataka, tačiau trise prieš keturis į puolimą pasileidę svečių žaidėjai klysta ties 16 metrų riba, tuo potencialiai pavojinga ataka nutrūksta.

Rezultatas po I-ojo kėlinio 1:0.

50 min. Žalgiriečiai po pertraukos surengė kelis išpuolius, pavojingiausias jų baigėsi Tomislavo Kišo smūgiu galva. Tiesa, pritrūko stiprumo, tad kamuolys atsiduria varžovų vartininko rankose.

55 min. Varžovai grąžina kamuolį iš užribio svečių baudos aikštelę, žalgiriečių gynėjai jo neišmuša, o laiku ir vietoje atsidūręs Davidas N'gogas galva siunčia jį į vartus. 2:0.

67 min. Keitimas vilniečių komandoje. Rolandą Baravyką keičia jaunasis Matas Vareika.

69 min. Saulius Mikoliūnas baudos aikštelėje nuverčia šeimininkų futbolininką, o prie kamuolio stojęs Danielis Gazdagas jį nuo skersinio užtikrintai siunčia į vartus. 3:0.

72 min. Dar vienas keitimas svečių komandoje. Traumą patyrusį Saulių Mikoliūną keičia Karolis Uzėla.

80 min. Žalgiriečiai atlieka kelis smūgius į varžovų vartų pusę, paskutiniu iš jų Modestas Vorobjovas drebina vartų skersinį.

83 min. Marko Tomičius baudos aikštelėje alkūne pataiko varžovui į veidą, teisėjas skiria dar vieną 11 m. baudinį. Šį kartą M. Berkovecas smūgį atremia ir vengrai persvaros nepadidina.

90+2 min. Karolis Uzėla po kampinio gauna kamuolį prie svečių vartų ir iš arti siunčia jį į tinklą, sušvelnindamas skirtumą. 3:1.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi