Sportas

2019.07.11 12:55

Ispanijoje viešintis Jasikevičius pasidalino įspūdžiais apie „Žalgirio“ naujokus ir ateitį klube

LRT.lt2019.07.11 12:55

Savo vardo jaunųjų krepšinio įžaidėjų stovykloje Barselonoje (Ispanija) šiuo metu besidarbuojantis Kauno „Žalgirio“ komandos vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius apie naująjį sezoną mintimis pasidalino su Ispanijos portalu „mundodeportivo.com“.

– Komandą paliko Leo Westermannas, Brandonas Daviesas, Nate`as Woltersas, Aaronas White`as, Antanas Kavaliauskas. Kauno „Žalgiriui“ vėl teks iš naujo atrasti savo žaidimą? – „mundodeportivo.com“ paklausė Š. Jasikevičiaus.

– Kiekvienais metais turime iš naujo suburti komandą, o šiais metais situacija dar blogesnė. Pakeisime kokius septynis krepšininkus, beveik visą priekinę liniją. Esame prie to pripratę, bet labai sunku kiekvienais metais iš naujo krepšininkus mokyti sistemos.

– Greitai pasirašėte sutartis su Jocku Landale`u, Nigeliu Hayesu, Luku Lekavičiumi ir Alexu Perezu.

– Esame viena iš tų komandų, kurios turi greitai pasirašyti sutartis su žaidėjais arba laukti iki paskutinės akimirkos, kuomet žaidėjų turguje nukrenta kainos. Esu realistas. Sezono metu daug dirbame ties šiuo klausimu. Bandome labai greitai pasirašyti sutartis su žaidėjais, kad galėtume iškart pradėti dirbti. Kartais mums pavyksta, kartais – ne. Praėjusiais metais iki rugsėjo pabaigos neturėjome atakų organizatoriaus.

– Ką galite pasakyti apie komandos naujokus?

– Sunku dar kažką ir pakomentuoti. Jockas Landale`as ir Nigelis Hayesas iki liepos 15-osios dar gali pasirašyti sutartis su NBA klubais. Žinoma, jeigu jie paliks mūsų klubą, jie turės sumokėti mums išpirkos sumą. Tokiu atveju turėtumėme daugiau pinigų ieškodami pastiprinimo žaidėjų rinkoje. J. Landale`as – įdomus vidurio puolėjas. Krepšinį žaisti jis pradėjo prieš šešerius metus ir toliau tobulėja. N. Hayeso ir A. Perezo situacija yra panaši. A. Perezas per pastaruosius dvejus metus smarkiai patobulėjo ir jis kartu su N. Hayesu yra pasiruošę žaisti Eurolygoje. N. Hayesas turėjo puikų sezoną Stambulo „Galatasaray“ klube. Praėjusiame sezone mums truko metiko, o N. Hayesas kartu su L. Lekavičiumi mums pagerins situaciją šiuo aspektu.

– Ar jau galite patvirtinti, kad kitame sezone treniruosite „Žalgirio“ klubą?

– Turiu sąlygą kontrakte – „Žalgirį“ galiu palikti bet kuriuo metu panorėjęs iki tam tikro sutarto laiko. Kaip ir sakiau, mane labai sunku prisivilioti į kitą klubą, nes šiuo metu dirbu geriausioje organizacijoje Europoje. Tai „Žalgiris“ pasiekia net ir neturėdamas didžiausio biudžeto. Žaidėjais ir treneriais labai rūpinamąsi komandoje. Mums suteikiama laisvė dirbti ir jaučiame didžiulį palaikymą. Jaunas treneris turi tai vertinti. Matome, kas vyksta su treneriais Eurolygoje. Dalis jų netenka darbo sezono viduryje.

– Atrodo, kad tai tik laiko klausimas, kada paliksite „Žalgirį“.

– Nežinau, negaliu taip pasakyti. Komandos pavadinimas man daug nereiškia. Visiškai aišku, jog jaučiu simpatiją „Panathinaikos“, „Barcelona“ ir „Maccabi“ klubams, bet būti treneriu yra visai kas kita. Svarbiausia, su kuo man teks dirbti komandoje, ar pavyks suburti gerą sudėtį, ar bus galimybė laimėti ir mėgautis darbu. Žaidėjui svarbu komandos pavadinimas. Treneriui svarbiausia jausti palaikymą ir jaustis, jog su organizacija esi vienoje valtyje.

– Ar kontaktavote su kitais klubais Europoje?

– Taip, buvo kontaktų su kitomis ekipomis, tačiau kalbos toli nepažengė, nes klubai supranta, kaip nelengva mane išvilioti iš Kauno. Jie supranta, jog į kitą – „Žalgirio“ pajėgumo ekipą aš neisiu dirbti.

– Ką manote apie „Barcelona“ klubo suburtą sudėtį naujajam sezonui?

– Klubas atliko fantastišką darbą tarpsezoniu. Jau seniai buvo tokia vasara, kuomet vienas klubas sugebėjo pasirašyti sutarčių su tiek daug pajėgių krepšininkų. Sudaryti kontraktai yra puikūs, dabar svarbiausia įsitikinti, ar žaidėjai sugebės susilipdyti į vieną šeimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.